Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet, hogy ennyire...

Hogy lehet, hogy ennyire elterjedt a megfelelési kényszer, az önmegjátszás?

Figyelt kérdés

Csak az lehet boldog,aki nem törődik a negatív megjegyzésekkel,és nem izgul azon,hogy más mit gondol róla. Sokan mondják,vagy legalábbis céloznak rá,hogy ezért én vagyok a szemétláda,hogy nem próbálok másnak megfelelni.

Ha szar vagyok,mert nincs bennem megfelelési kényszer,meg gerinctelenség,aláírom.



2017. dec. 31. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Én magasról leszarom, hogy kinek hogyan kéne megfelelni. Csak magamnak akarok, és el is fogyott a lista.:) Sok az önbizalomhiányos, szolgalelkű ember, akik azt hiszik, hogy ha mások kedvében járnak, akkor jobban fogják szeretni őket. Pedig pont ellenkezőleg! Egy saját egyéniséggel, és akarattal rendelkező embert lehet igazán tisztelni. Rendkívül káros a fészbukon és hasonlókon terjedő menőzés, egymás húzása, zrikálása. Nekem nincs ájfonom, sőt azt se tudom, hogy pontosan micsoda, de van agyam, szívem, bátorságom, és mindig egyenes háttal megyek.
2017. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magyarországon értelmét veszíti a megfelelési kényszer. Persze mégis sokan szenvednek ebben a kényszerben. Egy példát mondok hogy mért nincs értelme itt a Csalóköznek is nevezhető kis hazánkban megfelelési kényszerről beszélni. Például ha valaki jómódú, mert sokat csalt és lopott, összeköttetései révén sokat privatizált és a munkát meg mindig elkerülte, tegyük fel hogy neki próbál sok ember megfelelni. Vagyis becsületesen játszva, vagyis dolgozva próbálják utolérni. Hát pedig pontosan ilyenek történnek itt a Csalóköznek nevezett kis hazánkban. Ahogy a régi rendszerben is. Például akkor a pártemberek éltek jól, az ő gyerekeik kaptak jó jegyeket akkor is ha csonthülye volt. A többinek meg 6-osra kellett felelnie a 2-esért.

Ma Magyarországon kidolgozzák az emberek a belüket hogy utolérhessék a csalókat. Ahelyett hogy összefogna az ország és a csalókat fognánk be a legkeményebb és legalja munkákra.

2017. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is megfelelési kényszerem van általában és hidd el, nem direkt csinálom. Ez szó szerint kényszer és szenvedek is tőle. Jó neked, h így le tudod sz@rni mások véleményét.
2017. dec. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is megfelelési kényszerem volt, csak az volt a gond, hogy én magamnak akartam túlságosan megfelelni, ami egy idő után szintén beteges lehet. De ez még a jobbik eset, másoknak nem akarok megfelelni és magamnak is már "óvatosabban csinálom."
2017. dec. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!