Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Próbálom dióhéjban!


Szorongok, depressziós vagyok, aztán jó kedvem van, látom a jót az életemben, majd visszazuhanok. De a depresszióm sosem múlik el teljesen, esetleg arra az éjszakára, mikor megiszok valamit a barátaimmal, de az nagyon ritka manapság. Viszont a belső fájdalom sosem szűnik meg. Csúnyának érzem magam és a tükörbe sem akarok nézni, aztán pedig szépnek látom magam. Nem tudok kikeveredni a magányomból, pedig a párommal 1 éve együtt élek, és rengeteget segít, hogy lelkileg ép maradjak. A magányt a meg nem értettségen értem, mert egyébként, vannak szeretteim.

Félek a sötétben, rettegek. Nem tudok elaludni, ha le van kapcsolva a lámpa.

Rajzolok, nagyon sokat, egyetemen is ezt tanulom...

Félek az emberektől, viszont akiket szeretek nagyon rájuk akaszkodok, néha, de ez sem állandó, van, hogy teszek mindenkire és nem érdekel semmi.

A tanulmányaimat hol félbehagyom, hol szeretném folytatni. Nem tudok koncentrálni semmire, szétszórt vagyok és mindig nagyon nagyon nagyon fáradt. Úgy érzem, ha így folytatom, és semmihez sem lesz elég kitartásom, akkor előbb utóbb eltartott leszek, amitől rettegek!

170 cm és 49 kg vagyok és vashiányos, de nem érzem, hogy csupán ebből fakadna a fáradtságom. Egyszerűen unom, hogy vagyok...

Mikor jó kedvem van, akkor át tudom ragasztani bárkire, és nagyon szeretnek engem a társaságokban, mert jópofa vagyok és vicces. De van hogy bunkó, és az is megesik, hogy egyszerűen motiválatlan.

Nem tudok megbirkózni érzésekkel, nem tudom elengedni a múltat olykor, olykor pedig semmi bajom. Az érzéseim, olyan erősek, hogy képesek hetekre földhöz vágni... Vannak berögződéseim, vagyis ilyen... Nem lépek a repedésekre, meg rendszerezem a dolgokat, színek szerint. DE! egyébként nagy rendetlenségben élek, konkrétan ha a párom nem rakna rendet, akkor a zoknijaim beterítenék a padlót és a mosatlan edények az ágy mellett sorakoznának, de van mikor úgy várom haza, hogy még az utolsó kis lyukat is megtakarítottam a zuhanyzóban és mindenhol.

Sokszor elhanyagolom magam, értem ez alatt, hogy összefogom a hajam felveszek egy laza pulcsit és nadrágot és uccu neki, menjünk le tejért. Pedig, egyáltalán nem érzem úgy jól magam, csak lusta vagyok konkrétan ahhoz is, hogy egyek...

Egyes helyeknél sokkot kapok és például nem merek bemenni egy kocsmába, ahová máskor simán, vagy elkísértem tetkószalonba a páromat és nem mertem bemenni és otthagytam és majd elsírtam magam annyira beparáztam, hisz nem éreztem odavalónak magam, és otthagytam. Ez is időszakos, ahogy minden.

Néha meg sem merek szólalni, máskor meg nagy a szám.

A hivatalos ügyek intézésében, sokszor félek egyáltalán kilépni a lakásból, máskor meg simán ráborítom az emberekre az asztalt, és van, hogy teljesen értelmesen kommunikálok, hisz egyébként az ilyen problémák nem a buta emberekre jellemzőek, talán ők a legboldogabbak.

Úgy érzem minden problémám megvan ami akadályozhat az életben de ezek egymást váltva néha egyszerre néha sehogy sem mutatkoznak. Bár megint mélyen vagyok, de azt sem tudom jelenleg, mi is a bajom, csak van.

(1 dolog van amiért harcolok foggal körömmel és egyszer sem adtam még fel. Ő a párom. Talán csak ehhez van energiám, de ezt az energiát sem tudom, honnan jön. Csak van.)


21/L



2017. dec. 30. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán bipoláris zavar, egy kis OCD-vel (kényszerbetegség) fűszerezve, szerintem keress fel egy szakembert.
2017. dec. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nem sikerült dióhéjban, de nem baj. Több mentális problémád is van. Valószínűleg bipoláris depresszió, hullámokban szorongás, illetve kényszerbetegség. Amikor a mániás szakaszban vagy akkor pörögsz, jössz-mész, stb, amikor meg a depressziósban, akkor jön a szorongás, meg a kiégettség. Azt javaslom, hogy mindenképp keress erre szakosodott szakembert, akár többet is, mert ez magától nem fog elmúlni, sőt csak rosszabb lesz. Gyógyszerrel, terápiával, tanácsokkal szépen kordában lehet tartani a kilengéseket, és meg is lehet gyógyulni. Ezt tűzd ki célnak.
2017. dec. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kifelejtettem a döntésképtelenséget, és a vagdosást valamint égetést.

Régebben míg ittam és nem ittam. Mert akkoriban két énem volt, az ittam és a nem ittam énem.

Ha ittam akkor buliból cigicsikket nyomtam el magamon, ha nem ittam sírtam és vagdostam, valamint égettem magam.

Már 2 éve nem csinálom! Párom segített ebben, és az, hogy megmutattam anyának, hisz így már tudnak róla, vagyis nem tehetem meg, hogy megtegyem.

A strandra mai napig fürdőnadrágban megyek, hisz a combom keloidos. Vagyis kitüremkedett a bőrfelület a vágásoknál, és mivel feszes ott a bőr a vágás után szélesre szétnyílt a seb... De ez nem ide tartozik... a kezemen és a bokámon is van de azok az évek alatt elhalványodtak, bár örökké látszani fognak....

2017. dec. 30. 00:36
 4/8 anonim válasza:
Szerintem depressziós vagy!
2018. jan. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vitaminhiányos lehetsz, ha vegetáriánus vagy. A B vitamin nyugtató hatású például, de most, ha írod, hogy szedsz vitamintablettát, az akkor sem ugyanolyan, mintha állati eredetű táplálékból vinnéd be a szükséges dolgokat.

Ép testben, ép lélek, nem hiába mondják.

Egyél rendesen húst is, és nem leszel vérszegény. Ha a test rendben van, a gondolataink sem szélsőségesek.

Szerintem a helytelen étkezési szokásaid vannak rád ilyen hatással, emiatt vagy ennyire hangulatember.


"Nem tudok koncentrálni semmire, szétszórt vagyok és mindig nagyon nagyon nagyon fáradt."

Ez mind az éhezés miatt van.

2018. jan. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert ha esetleg nem tudnád, az is éhezésnek minősül, ha minőségileg nem viszel be megfelelő táplálékot, nemcsak a mennyiség számít.
2018. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam sehol, hogy nem eszek húst, konkrétan élek halok érte :) A belsőségeket is szeretem :)
2018. jan. 5. 09:37
 8/8 anonim válasza:
Szia! A hozzászólók véleményem szerint jó dolgokat írtak. Egyet értek a bipoláris zavarral, csak azt nem tudom melyik fázisában lehetsz. Enyhe kémyszerbetegséget is véltem felfedezni az írásodban a gyakori rendszerezés miatt és a nem lépek csíkokra dolog miatt. Az, hogy nem tudsz közösségbe mozogni, szociális fóbiára utal. A depresszió és az erős szorongás a bipoláris betegség velejárója sajnos. Pszichiáterek nagyon jól tudják ezeket a betegségeket gyógyszeresen kezelni, hogy a mindennapjaid jobban teljenek. Tény, hogy van pár fajta gyógyszer, ami nem azonnal hat, hanem kell neki idő mire felszívódik a szervezetben. Viszont lehet olyat is felír az orvos, amit szükség esetén kell csak szedned és kb fél óra múlva hat.
2018. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!