Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaphatnék választ, hogy mi...

Kaphatnék választ, hogy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Jól tudom, hogy ez nem pszichiátriai rendelő, de hátha van egy-két tájékozottabb ember a témában.


Nehéz gyermekkorom volt, tele elnyomással, félelemmel és agresszióval. Magam is eléggé impulzív lettem, nagyon hirtelen haragú vagyok, de olyannyira, hogy akár nagyon súlyos dolgokra is képes lennék. Aztán mintha lenyomnának bennem egy kapcsolót, eluralkodik rajtam a bűntudat, zokogni kezdek, és meg akarom ölni magam, mert nagyon szégyellem magam, még akkor is, ha megbocsátottak. Alapjáraton egy kedves és ragaszkodó srác vagyok, de ha már csak a legkisebb kritikát is kapom, fel tudnék gyújtani mindent. Nekem ez pokoli lelki fájdalommal jár. Olyan, mintha két ember élne bennem, egy jó meg egy gonosz. Megrémiszt. Valami oknál fogva sokszor még abba is belemarok, aki kedveskedni próbál, nem tudom elfogadni a dicséretet sem, azt hiszem, hogy csak szórakoznak velem. De szerintem tényleg szórakoznak. Tudok amúgy a két személyiségről, úgyhogy skizofrénia kilőve szerintem. De nem tudom kontrollálni ezen személyiségek váltakozását, és ezen okból (is) undorodom magamtól (ezt a kérdést most nyilván nem felfokozott idegállapotban írtam ki). Nem szeretnék pszichiáterhez menni. Valaki tudna egy viszonylagos leírást adni a bajomról, hogy mi is ez? Köszönöm.


22/F


2018. jan. 1. 21:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Menj orvoshoz!
2018. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

<3

Arolo2 kezelésre menj el, ha van megszálló lélek Rajtad kívül a testedben, azt kiteszteli és elküldi.

2018. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ezoterikus-spirituális hülyeségeket mellőzzük, ha lehet. Kösz'.
2018. jan. 1. 21:53
 4/18 A kérdező kommentje:
Orvoshoz meg nem akarok menni, mert tele fog gyógyszerezni.
2018. jan. 1. 21:53
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

Kétféle segítség van, orvosi és spirituális. Mindkettőt kikötötted, hogy az nem lehet.

Mit vársz akkor?

Lehet még drogozni, az enyhítheti a tüneteket, viszont újabb és súlyosabb problémákat csinál, az eredetit pedig meg sem oldja.

2018. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Normális válaszok esetleg?
2018. jan. 1. 22:01
 7/18 A kérdező kommentje:
Aki nem a kérdésre válaszol, annak nyomom a pirosat!
2018. jan. 1. 22:03
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nincs két személyiséged, hanem dührohamra vagy hajlamos és rossz az önbizalmad, és nem bízol másokban sem.
2018. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm, Nyilvánvaló kapitány.
2018. jan. 2. 13:11
 10/18 anonim ***** válasza:
Miért lennék "nyilvánvaló kapitány"? A kérdésedre válaszoltam a leírásod alapján. Orvos nem vagyok, pont úgy, ahogy a válaszadók többsége sem ezen az oldalon. Ha szakszerű választ vársz, azt ne itt keresd.
2018. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!