Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek az iskola (leginká...

Mit kezdjek az iskola (leginkább o. társak) okozta szorongásommal?

Figyelt kérdés

Az osztályomból inkább csak egy emberrel tudok egész nap lenni, őt általánosból ismerem. Mindketten kb. ki vagyunk utálva, ezért is hagyatkozunk egymásra, mert így megértjük egymás érzéseit. De manapság nem tudom, miről kéne beszélnem vele, és beüt a csönd, ami nagyon fullasztó... A buszon is együtt utazunk (egy-egy óra oda s vissza [mondjuk hazafelé zenét hallgatunk vagy alszunk, mert lefáradunk délután 3-4-re], plusz délután még egy órát várunk a buszra, hogy egyáltalán legyen járat), napközben meg 6-7 órát vagyunk együtt. Szóval egy héten vagy 60 órát vele vagyok, én meg nem tudok annyi témát felhozni... Nekem ez túl sok. Introvertált vagyok, nem tudok semmiségekről fecsegni.

Azon agyalok, hogyan hagyhatnám ki a sulit, mert szülői igazolást még nem használtam fel, és van 6 db. Viszont ez nem megoldást, nem akarok elmenekülni, csak az időt húznám vele.

Járok pszichológushoz, ám decemberre egyáltalán nem volt időpontom, januárra is csak hatodikára, mert nem megoldható, hogy gyakrabban járjak oda. Februártól megyek kéthetente egy-egy órára, egyébként fél órásak.

Egyébként tényleg csak az emberektől szorongok, jeles tanuló vagyok, ösztöndíjat is kaptam, a tanulás a legkisebb bajom a suliban...

Mit csináljak már? :|

16/L



2018. jan. 2. 12:54
 1/3 A kérdező kommentje:
* Hogy is hagyhattam ki: Evészavarom is kialakult emiatt meg az önbizalomhiány miatt; napközben semmit nem eszek szinte, otthon hébe-hóba...
2018. jan. 2. 12:56
 2/3 Praise The Sun válasza:

Szia!Talán nem én vagyok a legjobb ember erre de szeretek foglalkozni másokkal is és ha tudok segíteni ilyen és ehez hasonló esetekben habár ide csak most tévedtem :)

Az osztálytársak kapcsán mi szokot a probléma lenni vagy volt valami kiváltó ok ami miatt "kiutáltak" a többiek téged/titeket?


Ami még segíthet hogy ha magadat kéne leírnod mint a személyiségedet akkor milyennek írnád le (ez ahhoz segíthet hogy megismerjelek egy kicsit és ehhez passzoló megoldás tudjak kitalálni)

Az osztálytársaidat akikkel "gond" van azokat milyeneknek látod (és ha lehet próbálj meg nem utálatból mondani rájuk dolgokat hanem úgy külső szemmel milyennek tűnnek)


A társalgásos/témafeldobós résszel a barátoddal meg az tudhat segíteni hogy megnézel pár témát ami érdekli a barátodat és azokon belül kérdezgedsz vagy elkezdetek valamit csinálni ezzel. Tegyük fel ha ez egy sorozatnézés akkor keressetek egy pár sorozatot és kezdjétek el nézni egyszerre és kibeszélhetitek ezzel is mehet az idő és megismehetitek egymás nézeteit és ez (szerintem legalábbis) egy tök jó dolog vagy bármi ehez hasonló dolog


Az evészavar az igazából lehet hogy egy kicsit vagy nagyon a hangulatodhoz kötött és ennek érdekébe foglalkoz olyan dolgokkal amik boldoggá tesznek vagy találj ki olyan kis "hobbikat" zenehalgatás is sokat segít és próbáld variálni a zenéket ne csak egyfélét halgas a váltogatása ezeknek nagyban tudja egyengetni a személyiséget és a hangulatot.


Nagyából ennyi jutott most eszembe remélem segített és ha írsz még pár dolgot magadról vagy a hobbijaidról az tud még esetleg segíteni és ha próbáltad már valamelyik tippet akkor milyen tapasztalataid vannak vele.


Remélem segítettem valamicskét :) Mégegyszer kihangsúlyozom nem vagyok akkora szakértő csak szoktam ilyenekbe segíteni és szeretek is.(helyesírási hibákat ne nézd légyszi)

2018. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Krisz_39 ***** válasza:

Az a helyzet valószínűleg Ő is hasonlóan érez.


2 megoldás van:


1. Beszélgess vele pl.: erről, amit itt leírtál. Vállald fel a szorongásodat. Mond el neki, mennyire zavarnak a többiek, hogy úgy érzed hogy kirekesztettek...

Arról beszélgess vele ami téged is érdekel. pl.: Autók, nők, akármi...


2. Kezdeményezz beszélgetést az osztálytársaiddal. Valami olyan dologról ami biztos érdekli őket.

Probáld az Ő szemszögükből nézni önmagad. Vajon miért utálnak ki? Mi az amit nem csípnek benned?


Lehet hogy azt érzik hogy túl jó vagy a suliba, lehet hogy irígykednek? Segíts nekik ha okosabb vagy. Meg fognak kedvelni. :-)

2018. jan. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!