Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Butának tartom magam az...

Butának tartom magam az iskolához. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Borzasztóan butának tartom magam. Annyira, hogy meg sem próbálom.

Az iskola gondolata is zsigeri tiltakozást vált ki belőlem.

Számomra a kudarc színhelye. Munka,szenvedés siker nélkül.

Az iskolában azt tanultam meg, hogy buta vagyok.

Nyilván az életben való boldogulás esélyéhez kellene valamiféle végzettség.


A szakmák nem nagyon vonzanak- meg hát ott is tanulni kell, a felsőoktatástól pedig olyan messze vagyok!!!!


Nem tudom,hogy járhatnék iskolába és,hogy sikerülhetne bármi használható,komoly tudásra szert tenni ha BUTA vagyok. Gőzöm sincs,hogy kell tanulni.

Egyszerre kellene dolgozni,iskolába járni,nyelvet tanulni, stb. Képtelen vagyok rá. Összenyom ez a teher és az a tudat,hogy mások is ezt csinálják meg nehezebb helyzetben lévőknek is sikerül csak azt erősíti meg,hogy butább és gyengébb vagyok másoknál.


Szégyen szemre ide írok, hogy bárki láthassa és az idők végezetéig itt maradjon- nagyon gáz!


Kértem pszichológustól segítséget,de nem kaptam.

Kevés az önbizalmam.... ennyit magamtól is tudok, de a sportolástól nem fogom magam elég okosnak tartani.



2017. dec. 18. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem mondta hogy sportoljál. Sőt, senki sem szólt egy szót sem. Buta vagy . Slussz.
2017. dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"...de a sportolástól nem fogom magam elég okosnak tartani."

Legyél sportoló. Meg fel a fejjel, mert például Stadler József juhász volt általános iskolai végzettséggel, mégis focicsapata volt. Vagy Mészárosnak sincs több egy szakmunkás képzőnél, mégis 1 óra alatt keres annyit mint egy minimálbéres munkás 1 hónap alatt. Magyarországon köszönő viszonyban sincs az okossának, iskolai végzettségnek és tisztességnek a sikerhez.

2017. dec. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

És ki mondta, hogy mindent egyszerre kell? Én 11. Ben otthagytam a sulit, elmentem dolgozni... lett egy hungarista szélsőjobbos haverom, miatta elkezdtem mindenféléket olvasni a magyarokról, és nagymagyarkodtam vele... aztán megelégeltem, hogy gyárban szarul keresek, kimentem angliába, ott sokkal jobb pénzért előbb kisegítettem konyhán, később mikor már ragadt rám egy kis nyelv, targoncáztam egy kikötőben... egy albérletbe csináltattam magamnak egy dohányzóasztalt magyar asztalosokkal, rájöttem, hogy ez engem tök érdekel, elmentem hozzájuk melózni 3/4-annyiért, mint amit a targoncázásért kaptam... hazajöttem, 1 év alatt csinálltam egy asztalos okj-t, majd visszamentem, dolgoztam Londonban asztalosként néhány évet, most hazajöttem, építem a saját műhelyem az osztrák határ szélénél, magyar oldalon, közben csinál9m az érettségit... és láss csodát csak matekot, fizikát kell tanulgatnom... mivel a történelmet, irodalmat, angolt, megtanította az élet... a többi meg csak faxverés fenőttoktatásban.


Az egész élet egy tanulás... nem kell semmit sem most egyszerre... de jó ha törekszel rá, hogy egy kicsit mindig tanulj... keress egy érdeklődési kört ami tényleg érdekel és olvasgass arról... hosszú távon bármi az előnyödre fog vállni, és a végén még tanulni is megtanulsz...

2017. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem jó a mostani pszichológusod, keress másikat.


Egyébként azt kellene megfejtened, mi a bajod a sulival. Egyszerűen rossz tanuló vagy, vagy sokszor megaláztad a szüleid vagy a tanáraid, amikor rossz jegyet vittél haza?


22/N

2017. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem tudom,hogy járhatnék iskolába és,hogy sikerülhetne bármi használható,komoly tudásra szert tenni ha BUTA vagyok. Gőzöm sincs,hogy kell tanulni."


Ilyen hozzáállással tényleg nem fog menni. Senki sem úgy kezdi, hogy mindeneről tud mindent. Ezért tanítják fokozatosan a tantárgyakat a suliban: általánosban csak a nagyon alap dolgokat tanulod, amit a gimiben (persze, csak ha olyan suliba mész utána) tanulsz részletesebben, az érettségi követelmények alapján. Lehet nem kell minden tárgyból kötelezően vizsgáznod, de mindenképp követik a követelményrendszert, hogy akkor is el tudj menni érettségizni, ha az utolsó pillanatban döntöd el, hogy szeretnél. Az emelt szint más tészta, oda több minden kell, a középszintű anyaga mellett. Az egyetemen pedig bizonyos tárgyakat tanulsz magas szinten, de ezeket már mind te választod. Vannak kötelező tárgyak, amelyeket teljesíteni kell, hogy mehess vizsgázni, de van több választható tárgy is, és alapvetően te választod ki, hogy milyen szakra felvételizel.


Ezeket csak azért írtam le, hogy minden tudás egymásra épül, senki sem úgy megy általánosba, hogy van neki valami alap, és senki sem úgy megy egyetemre, hogy mindent tud már arról a szakról, amire jelentkezett. Sajnos a gimiben több olyat is kell tanulni, amit soha nem fogsz hasznosítani az életben, vagy aminek nincs értelme, de az alap tudáshoz mindenképp szükséges, ha tovább szeretnél tanulni.


Olvasgass sokat, mindegy, hogy mit, rá fogsz jönni közben, hogy mi érdekel. A végzettség megszerzéséhez mindenképp tanulni kell valamit, nem fog az öledbe hullni a tudás.

2017. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt szokták mondani,hogy a sport önbizalmat ad, ezért írtam.


3. Egy kicsit mindig irigyeltem az ilyen bevállalós embereket.Ehhez én túl puhap@cs vagyok.


5.Nagyon régen amikor úgy mentem az oviból az iskolába, hogy nem ismertem a betűket, nem tudtam olvasni, mint egyesek már hátrányban voltam.

Értem,hogy egymásra épül, de nem tudom,hogy kell tanulni! Elfelejtettem írni,jegyzetelni sose tudtam, a számolást meg hagyjuk is.


Újra kellene érettségiznem(ami így is csak szerencsével sikerült)

Nem vagyok jó képességű. Ha jó fejem lenne az még átlendíthetne azon,hogy szorgalmas sem vagyok.

Én meg a felsőoktatás.

Pedig azt tartom az igazán valaminek ! Mennyivel jobb és könnyebb nekik.


Most meg szarban vagyok mert se az iskolában se az életben nem tanultam meg semmit amivel pénzt lehetne keresni.


>>Sajnos a gimiben több olyat is kell tanulni, amit soha nem fogsz hasznosítani az életben, vagy aminek nincs értelme, de az alap tudáshoz mindenképp szükséges, ha tovább szeretnél tanulni. <<

Ezzel komoly bajom van. Minek kell olyasmit tanulni amire nem lesz szükség!!!


Nagyon kevés dolog érdekel,de mind felsőfokú végzettséget igényel amire az esélyem sincs! Ez nagyon elveszi a kedvem mindentől.


egyszerűen buta vagyok ahhoz,hogy azt a sok mindent megtanuljam.Gőzöm sincs,hogy kell tanulni.

2017. dec. 20. 16:46
 7/9 A kérdező kommentje:

Meg kezdek már öreg is lenni az egészhez.

Ha emberfeletti teljesíteni akkor olyan 45-50 éves korom körül már talán lenne diplomám is.Nyilván nem sikerülne mindegyik félév így csúsznék rendesen,meg a pénzt is elő kellene teremteni rá.

Ebben a korban meg már inkább elküldik az emberek.


Kezdem úgy érezni,hogy ez a hajó elment és nem látok más lehetőséget.

Ahhoz meg gyenge vagyok mindenhogy, hogy heti 6 napon napi 10 órában egy vágóhídon dolgozzak Hollandiában.


Elképzelésem sincs, hogy hol dolgozhatnék ha ténylegesen nem értek semmihez.

2017. dec. 20. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:
#3 vagOk, nem volt ebben semmi bevállalósság, így elmesélve jól hangzik, de folyamatában semmi más nem történt, mint sodródtam az árral.
2017. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálam még csak ilyen ár sincs.Vagy nem veszem észre.
2017. dec. 22. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!