Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség? Társfüggőség?...

Pánikbetegség? Társfüggőség? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Már közel 4 éve voltak az első "rosszulléteim" enyhe depressziónak indult a dolog.Majd szép lassan fellépett nálam a szorongás ami 2 év után elérte véleményem szerint a pánikbetegséget.Már közel 2 éve vannak pánikrohamaim és időről időre egyre többször és egyre erősebben.Amikor pánikrohamom van felmegy a vérnyomásom nem kapok levegőt kétségbe esek félek a magánytól a haláltól és úgy érzem be vagyok zárva.Ez mostanra rendszeresség vállt 2 naponta általában otthon este egyedül tör rám és órákig tart.Az idő elteltével sok "trükköt" tanultam amik segítségével enyhítettem a szenvedésen de ezek már szinte teljesen haszontalanok.Most egy hónapja egy nagyon intenzív párkapcsolatban élek azonban az elmúlt 1-2 hétben újabb fordulat történt az egyébként leírhatatlanul szerteágazó betegségemben.Minden nap amikor nem találkozok a szerelmemmel rám tör a pánikroham tehát most már szinte minden nap pánikrohamom van.Fél éve még segített a sírás valahogy levezette bennem a feszültséget.Ha most elkezdek sírni közben (ami szinte biztos) órákon át képes vagyok sírni.Az okokat nem sikerült kideríteni 4 pszichológus segítségével sem.Hatalmas reménytelenséget érzek és tanácstalanságot.Szeretnék pszichiáterhez fordulni de nem tudom hogy kéne és mit mondjak... mert ha ilyen tempóban romlik az állapotom talán nem bírom sokáig.Nincs időm több éves terápiára.Ez egy kimondhatatlan nagy szenvedés minden egyes nap.Aki nem volt hasonló helyzetben el se tudja képzelni mi ez azt hiszi ez valami hatalmas hiszti.Tehát a kérdéseim... Hogy tudok felkeresni egy pszichiátert és mi az amit ebből el kell mondanom?Mire számíthatok válaszként?

2018. jan. 4. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanezt mondd el az orvosnak amit ide leírtál, hidd el ismeri ezt a kórságot, neki azonnal lejön majd miről beszélsz. Sajnos népbetegség, ennek a borzasztüóan kiszámíthatatlan stresszes világnak az eredménye.
2018. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz
2018. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia, történt azóta valami? Voltál dokinál?

Mert azt hiszem ez a gond a párommal is, ő is jár orvoshoz, de nem hajlandó elmondani h konkrétan mi a baj. És igen ahogy írod, mintha minden egyes nappal roszabb lenne...rám haragszik h nem vagyok ott, de közben rohadtul szenved és ez azóta van mióta komolyodott a dolog.

2018. márc. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!