Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőtt pszichiátrián van mód...

Felnőtt pszichiátrián van mód a tanulásra?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok és idén érettségiznék.

Abban az esetben ha befeküdnék a pszichiátriára, mindenféleképpen halasztanom kéne, vagy megoldják a tanulást és el tudom végezni a sulit?



2018. jan. 7. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Önállóan tudsz tanulni és áprilisban levizsgázol. De minek neked a pszichiátria? Igaz, hogy a kérdésed csak másfél sor, de az teljesen összeszedett.
2018. jan. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha olyan állapotban lennél, hogy pszichiátriára kéne befeküdnöd, akkor nem tudnál tanulni, sehol sem.
2018. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem is az az ismérve a pszichiátriai betegségeknek, hogy az elszenvedői nem tudnak rendezetten és helyesen írni. Valószínűleg az írásképem alapján rólam sem mondanák meg, hogy súlyos személyiségzavarban szenvedek.


Egyébként próbáld meg lebeszélni, hogy magántanuló lehess. Akkor csak vizsgáznod kell bemenni a suliba, és amíg vizsgázol, addig simán kapsz kilépőt a pszichiátriáról.


22/N

2018. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire súlyos az állapotod, hogy valóban be kell-e feküdnöd, vagy nem volna-e elég eljárni a kezelésekre pszichológushoz/pszichiáterhez?


Én azért tartom átgondolandónak a pszichiáter és pszichiátria bevonását, mert ő ott gyógyszereket is adhat. Mi van, ha azok annyira eltompítanak, hogy nem tudnál tőlük még annyira sem tanulni, mint jelenleg?

2018. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És az osztályozó nagyon durva? Nehéz felkészülni? Mégis csak 12 tantárgy...

A gyakorlat meg magántanulóként sem kivitelezhető. Azzal mi a helyzet?

2018. jan. 7. 15:56
 6/10 A kérdező kommentje:

A pszichiáter "erősen ajánlja hogy befeküdjek" de a suli miatt nem akarok.

Gyógyszerezni nem gyógyszereznének

2018. jan. 7. 15:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a bajod? De az fából vaskarika, hogy kórház, de nem gyógyszer. Akkor minek befeküdni? Pszichoterápiára otthon is be tudsz járni.

Ha a gyakorlat kötelező, akkor az nem megoldható magántanulóként, és ugrott a tanéved. Nem hinném, hogy olyan súlyos állapotban lennél, hogy ezt kéne tenned. Én a helyedben nem mennék kórházba, hanem leérettségiznék.

2018. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A problémámat nem szeretném leírni, de a gyógyulásom szempontjából sajnos én is érzem hogy az lwnne a legjobb, de ha csak halasztással megoldható, akkor marad a szőnyeg alá söprés és érettségi kombó

Köszönöm szépen a válaszokat!

2018. jan. 7. 16:23
 9/10 anonim válasza:
Ismerősöm tanult amíg hónapokig volt bent és ott is írta meg az egyetemi szakdolgozatát. Semmi sem lehetetlen.
2018. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
(Ja, és neki is voltak kötelező gyakorlatai, orvosi enegedéllyel elintézte, hogy kimenőt kapjon és be tudjon járni, pedig elég súlyos dolgokkal, pszichotikus tünetekkel kezelték. Bár ez, gondolom, attól függ, mikor van a gyakorlatod, hetente hányszor és mennyi ideig tart.)
2018. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!