Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem sok ez egy kicsit?

Nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Paranoid skizofrén vagyok, de már teljesen jól vagyok. Sikerült elérni, hogy se hallucinációim, se téveszméim ne legyenek. Az a baj, hogy nehezen alszom el esténként. erre a pszichiáterem felemelte a gyógyszeradagomat:reggel, délben 1,5 szem 0,5-es rivotril. Este: 1,5 mg rivotril, 45 mg mirtadepi és 25 mg parnassan. Az a baj, hogy nehezen alszom el, és sokszor felébredek éjjel (van egy visszatérő álmom: hogy szomjas vagyok, és egy férfi azt mondja, hogy nem ad vizet, pedig van nála) ilyenkor felriadok, és nyitom a csapot és egy csomó vizet megiszom. Régebben nagyon sokszor volt alvásparalízisem is, de amióta a párommal együtt vagyok csak egyszer fordult elő. Ha nem lenne alvászavarom semmi bajom nem lenne, de mivel ennyi gyógyszert be kell vennem ahoz, hogy elaludjak, másnap dél körül kelek, és nincs se időm se szellemi energiám ahhoz, hogy tanuljak. Alváscentrumba kéne mennem, vagy másik pszichiáter szakvéleményét kikérni? Tényleg, ha 5 sört megiszom egy nap (köztük két bivalyt) még akkor sem hallucinálok, és nincsenek téveszméim.
2018. jan. 7. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem sok. "Ha nem lenne alvászavarom semmi bajom nem lenne," De lenne. Ha nem szednéd a gyógyszereidet, akkor kiújulna a paranoid skizofréniád. És tök jó lenne, ha nem innál ezekre a gyógyszerekre 5 sört naponta.
2018. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tényleg jó lenne, ha nem innék meg 5 sört naponta, de nem minden nap iszom, és nem most kezdődtek az alvászavaraim, hanem kiskoromban.
2018. jan. 7. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!