Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha úgy érzem...

Mit tehetek, ha úgy érzem kicsit előítéletesek velem a mentális betegségem miatt?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta kezelve vagyok mentális betegséggel kisebb-nagyobb megszakítással.Úgy érzem az embertársaim zöme előítéletes velem emiatt.Amiben megnyilvánul:szeretnek hülyének nézni,degradálni akkor

is,ha megvédem magam.Olyan is volt,hogy jogosan kiálltam magamért vagy gorombán szóltam,és hisztinek,dührohamnak vették,és hívni akartak hozzám valakit.

Úgy érzem sokszor,hogy nem fogad el akárki ,ha fejre állok akkor sem. Feltételeznek ilyeneket is:hazudok,bebeszélek magamnak dolgokat,negatív szitukat,nem vagyok megbízható,a boltban is szeretnek figyelni.Ha védem az igazam,akkor is megkérdőjelezik,elferdítik.HA ezt elmondom ezeket valakinek bebeszélem magamnak

Két élettársi kapcsim is tönkre.A második párom szintén zenész.Szeretett ő is hülyének nézni,nem hinni nekem.Jogtalanul feltételezni rólam dolgokat.Ha valaki megsért biztos bebeszélem azt is magamnak,és tévesen ítéltem meg reakcióját.Kórosnak állította be,hogy igénylem az intimitást,mert elhanyagolt.Ha gyerekeket fegyelmeztem hangosabban,akkor agresszív vagyok(érzelmi reakciók ami természetes).

Jelenleg nincs párom,de szeretnék majd.


2017. júl. 1. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a betegséged?

A leírásból egyáltalán nem derül ki, hogy valóban túlzottak-e a reakcióid, vagy pedig igazad van és a párjaid, ismerőseid furák.

Azért, ha sokan úgy gondolják, ismerősök, párod, család, hogy van valami fura abban, ahogy viselkedsz, akkor nem árt elgondolkodni rajta. Hiszen nem lehet, hogy mindenki hülye és mindenki rosszul látja a dolgokat.

2017. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell vele foglalkozni. Én egy időben még direkt rá is játszottam hobbiból. Ja, ha én úgyis hülye vagyok, akkor azt csinálok, amit csak akarok. Amikor meg szóltak, hogy viselkedjek normálisan, akkor közöltem, hogy kezeljenek normálisként, és akkor úgy is fogok viselkedni! Ez bevált! Azóta senki nem degradáló velem szemben, és nem is vagyok mentális beteg.


A válaszoló 100%-os hasznos tanácsot adott!

2017. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eleve nem értem, hogy miért tudja rólad mindenki, hogy mentális betegséged van???

Oké, hogy a családod tudja, meg az, akivel együtt éltél.

De mások hogyan, miért??? Ismerősök, munkatársak, barátok mind tudják?

2017. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!