Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek vannak fóbiáitok?

Nektek vannak fóbiáitok?

Figyelt kérdés

Ha igen, mik és hogyan alakultak ki, hogyan lehetne segíteni rajta?


Érdekel a téma, nekem is van rengeteg furcsaságom, szívesen merítenék a történetekből, hátha találok Sorstársakat, akikkel tudjuk segíteni egymást.


2018. jan. 7. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon súlyos nincs, de egészséges orvosfóbiám az van (töréssel azért mentem orvoshoz, de amúgy soha, semmivel. könnyít, hogy jók a génjeim és sosem vagyok beteg. ha mégis, majd meggyógyulok vagy meghalok magamtól, orvos elesett állapotomban ne sokkoljon, elég bajom van. a törés ugye nem betegség, az más érzés). Plusz tériszonyom is van, de az nem sok vizet zavar s nem olyan erős, mint egyeseknek. De bizonyos extrémsportok egyértelműen kimaradnak, szívbajt kapnék :D Fura ez, mert amúgy imádom a nagy teret, szükségem van rá, csak ne alattam legyen (klausztrofóbiám nincs, de azért rosszul viselem a kis helyre zárást, kell a tér).


A többi tipikus emberi félelem nulla vagy negatív szinten van, fel nem fogom, mit lehet félni sötétségtől, póktól, egértől, kígyótól, vértől, engem mindezek vonzanak.

2018. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Félek az orvosoktól, a vérvételtől, irtózom a tű,a fém, érzésétől a karomban. Iszonyodom a hüllőktől, a bogaraktól, a rovaroktól. Egy csótány látványától képes vagyok akár egy órán keresztül is dideregni, libabőrös leszek ha rá gondolok. A színével, az a jellegzetes fekete, a gyorsaságával kilehet kergetni engem a világból, ffff.
2018. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
Nekem szerintem csecsemőfóbiám van. A hideg ráz gyerekkorom óta ha meglátok egyet, ez kiterjed arra is amikor egy élethű babát (pl. ezek a baby born-ok vagy mik) látok. Valahogy irtózom tőlük és a hangjuktól is, a gyereksírás képes olyan agressziót kiváltani belőlem hogy elkezdem karmolni magam meg a hajam húzni, a körmömet rágni. Fogalmam sincs hogy mitől alakult ki, mióta az eszemet tudom, megvan. A dokik szerint a sírásos rész megmagyarátható a szenzoros túlérzékenységgel (autista vagyok) de a látvány rész az nem.
2018. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2018. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hétfőfóbia.
2018. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!