Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki kigyógyult...

Van itt olyan, aki kigyógyult a borderline-ból?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyi idő alatt?

Mennyire volt hatékony a terápia?



2018. jan. 8. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát engem egy éve diagnosztizáltak, 18 évesen és fiú vagyok (a betegség szempontjából ez fontos rész). A nyáron egy pszichoterápiás osztályon ezt nárcisztikus személyiségzavarra módosították, ami nem sokkal jobb, de az tény, hogy én sokkal jobban érzem magam. Bár szerintem egy személyiségzavarból nem lehet igazán kigyógyulni, mert tulajdonképpen a személyiséged maga a betegség.
2018. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kigyógyulni nem lehet, mert nem betegség. A személyiségzavarok lényege, hogy rossz, káros minták-megküzdési módok rögzültek, tehát változtatni rajtuk nem egyszerű. Ugyanakkor jelentős javulások elérhetőek kitartó munkával, és a szakirodalom szerint 30 éves kor felé a borderline tünetei enyhülnek.
2018. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!