Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Illik vagy szabad számon...

Illik vagy szabad számon kérni a pszichológust?

Figyelt kérdés

A tekintetben,hogy miért nem mondja meg,hogy milyen terápiát folytatunk?

Hogy mások miért tudnak egy levél után is kognitív terápiát javasolni ő meg miért nem teszi ezt több találkozó után sem.

Hogy miért nem teszi szóvá a pánikra utaló jeleket, és,hogy az önbecsülés hiányából eredő vágyakra miért nem hívja fel a figyelmet.


Szabad-e és ha igen hogyan a tudomására hozni,hogy eddig a pénzemért nem kaptam semmit.

Mi lehet a következménye ennek?



2018. jan. 10. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mi lehet a következménye ennek?"


Max közli, hogy ne gyere többet...

2018. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

És mire mentél, hogy mások egy alkalom vagy csak egy levél után már diagnosztizáltak??

Talán pont az a jó, hogy ő felelősségteljesebben végzi a munkáját. Nem akar rögtön rád húzni egy betegséget, aztán el is van intézve a dolog.

Te nem vagy szakember, nem a te dolgot eldönteni, hogy mikor, mire hívja fel a figyelmedet. Nem bólogatós kiskutya, hogy azt tegye, amit te éppen elvársz.

Talán azért van problémád, mert nem tudsz, akarsz együttműködni, hanem mindenben a hibát keresed és hárítasz.

Gondolom, eleve az is a bajod, hogy mindig azt várod el másoktól, hogy azt tegyék, úgy, ahogyan te kigondoltad. De a világ nem így működik. És nem azért, mert minden rossz, ami nem úgy történik, ahogyan te akarod.

2018. jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Egy pszichológus ugyanolyan szakember, mint az autószerelő, vagy a szobafestő. Nyugodtan elmondhatod neki a véleményedet, kéréseidet, és, hogy indokolja meg a hiányosságokat. Ő is mondhatja, és te is, hogy nem tudtok együttműködni, és keresel egy másik pszichológust. Jogi, vagy egyéb következményei nem lesznek, ha a megbeszélt díjat kifizetted. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy én sok pszichológust "kipróbáltam" és a nagy részük csak közhelyekkel dobálózik, meg hümmög óránként 10-15 ezerért, de valódi gyógyítás, tanácsadás nincs. Azon is érdemes elgondolkodni, hogy nekik az az érdekük, hogy a beteg ne gyógyuljon meg, és lehetőleg évekig hordja oda a sok pénzt.)Én elmondom neked teljesen ingyen, hogy jobban jársz, ha elolvasol egy csomó könyvet Popper Pétertől, Feri atyától, és hasonló nagy koponyáktól, és önerőből mászol ki a helyzetedből.
2018. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
32%
Most akkor Te vagy az orvos vagy Ő?
2018. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2.

Te sem vagy különb, hogy pár mondat alapján így elítélsz !Mi olyat írtam amiből arra következtettél,hogy mindennek úgy kell történnie ahogy én szeretném?

Lehet nem jól fogalmaztam. Kis regényt sem akartam írni.

Jó hogy te is ott voltál harmadiknak,hogy ennyire tisztában vagy mindennel.

Nem szólok a adminoknak, hogy töröljék. Lássák csak mások is,hogy milyen vagy.


Én együtt működnék csak nincs miben, mivel nem történik semmi. Nincs megbeszélt terápia,nem dolgozunk semmin.

Meghallgat, néha kérdez, legritkább esetben mond is valamit, de az sem visz közelebb semmihez.


Vidéki mércével mérve szerintem sokat fizetek 1 óráért csak még nem kaptam semmit vissza.


Más sem diagnosztizált csak egy lehetőséget vázolt fel.

Eddig ilyet a pénzemért nem kaptam ettől a pszichoterapeutától !


Lehet,hogy te is egy ilyen semmirekellő vagy azért sértődtél meg?


Én azt hittem,hogy a pszichológus,pszichoterapeuta segít kideríteni mi a probléma,hol csúsztam meg, hogy lehet kimászni belőle.

Azt hittem olyan lesz,hogy A,B, C a problémád.

Én tudok a B és C megoldásában segíteni.

Neked az lesz a feladatod, hogy...

Az A-val meg máshoz kell fordulnod.

Nekem ez tűnik korrektnek.


De nincs ilyen. Ő azt hisz azzal már segített,hogy meghallgatott, de ettől nem vagyok előrébb, nem tudom megoldani a gondjaim.


3,Valamivel kevesebbet fizetek,de nekem az is sok.

Honnan tudjam kihez érdemes mennem ha nincs a homlokukra írva,hogy én nem foglak átverni?

Gyógyítás, tanácsadás... Ugye a lelki beteg azért meg hozzájuk,hogy azt helyre tegyék..


Az a baj,hogy úgy érzem önerőből nem megy,de ha igen akkor is van olyan amit valahogy fel kellene dolgoznom.

Ehhez kértem segítséget, de nem kaptam.


Tulajdonképpen mit is csinálnak a pszichológusok,pszichoterapeuták? Mit kapunk a pénzünkért cserébe? Mondjuk ez az eredeti kérdésnek már nem része.

2018. jan. 11. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!