Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági hajlamom van!...

Öngyilkossági hajlamom van! Kitől kérjek segítséget? Kihez forduljak? Már félek magamtól!

Figyelt kérdés
Nagyon rossz családi életem van ( a részleteket hagyjuk) és már régebben is,de 3 hónapja nagyon foglalkoztat ez dolog. A fiókba már meg van az összes búcsúlevél,amit 1-2 illetőnek szántam, nem akarok meghalni, de egyszerűen nem látok más kiutat ebből a helyzetből és legalább nem fájna ennyire, nem szenvednék,de túl gyáva vagyok megtenni,félek,hogy az is fájna..és ide köt 3 ember,de nem tudom meddig bírom még ezt! A szüleim "hisztinek" titulálták be, de 3 hónapja szinte csak ez foglalkoztat. Félek saját magamtól, mert legbelül élni akarok és elérni a céljaimat az életbe,de annyira fáj,ami a családba megy, hogy nincs más kiút! Kihez fordulhatnék segítségül? Aki segítene másképp látni az életet vagy a dolgokat? A barátaim ideig-óráig tudnak csak meggyőzni,de minden este előveszem a gyógyszereket és a pengét. Ha nem lennék ennyire gyáva már rég megtettem volna. Hova forduljak segítségért? Már néha azt érzem, hogy megbolondulok,mert eddig egy életvidám csaj voltam,de már semmi nem köt ide azon a 3 emberen kívül. 21/l
2017. dec. 26. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Változtass az életeden, iktasd ki amennyire lehet az összes negatív dolgot. töröld le a negatív zenéidet, dobd ki a pengéidet, gyógyszereidet (idővel ezek mellékhatása lesz az öngyilkossági hajlam), keress egy barátot, barátokat, társaságot, célt.
2017. dec. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van úgy tudom egy ingyenesen hívható segélyvonal. Nem jut eszembe a szám sajnos de rá tudsz keresni. Olvastam olyat akinek nagyon sokat segített. Érdemes lenne felhívni. Segíthet ha hasonló bejegyzéseket keresel fórumokon oldalakon hogy más hogy küzdött meg ezzel. És kitartást! Mindenre van megoldás, ne árts magadnak. Kár hogy a szülők nem értik meg.. sokat segít ha vannak barátok és rokonok akik megértik és melléd állnak. :/
2017. dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fordulj orvoshoz. Mindenképp! Ha magadtól nem mész, előbb-utóbb vinni fognak, úgy meg sokkal rosszabb.

Légy erős, és szánd rá magad, hogy felkeress egy szakembert!

2017. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!