Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám lenne?

Szociális fóbiám lenne?

Figyelt kérdés

Jó pár éve kezdődött az érzés. Elősször akkor vettem észre, mikor az iskolában felelnem kellett, vagy szerepelnem bármi módon. Remegtem, de olyan szinten hogy nem tudtam takarni, remegett az egész testem, főleg a kezem és hevesebben vert a szívem. Ezt még betudtam normális lámpaláznak, nem törődtem vele különösebben. Na de most.. Most már ott tartok hogy ha a barátnőmmel megyek mondjuk társaságba, akiket ismerek, de nem olyan jól, heves szívverés, iszonyatosan remeg a kezem. Olyan szinten hogy akár koccintani se tudnék, nem tudok megfogni semmit.. Van párom 2éve. Ha vele megyek mondjuk egy haverjához és annak párjához, ugyanez.. Remegés szívverés, pedig őket is ismerem egy ideje. Legutóbbi ilyen az volt mikor egy 4éve nem látott barátnőmhöz mentem és vele volt egy barátja..szintén ugyanez..remegés erős szívverés.

Szerintem ez már nem tartozik a "normális" kategóriába. Kérlek írjátok le a véleményeteket.

21L


2018. jan. 11. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az. Tömegközlekedésnél és forgalmas helyeken is ez a helyzet?
2018. jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bizony nem. Próbáld végig gondolni hol is kezdődött ez az egész és mi volt a kiváltó ok. Hátha rájössz...

Fontos, hogy a tüneteid miatt ne mondj le programokról. Próbálj olyan társaságba menni akiket ismersz és nem okznak tüneteket...ez majd sikerélményt ad és az talán megerősít. Én is hasonló gondokkal küzdök....én ott szúrtam el, hogy egy idő után nem mentem társaságba és így nagyon magamra maradtam. Te ne kövesd el ezt a hibát. Mert különben beszűkül az élettered és egyre kevesebb dologhoz lesz bátorságod. Majd a többiek írni fogják, hogy menj pszichológushoz meg pszichiáterhez. Nekem egyik sem segített...sőt csak betegségtudatot ültetett belém. De ha úgy érzed nem bírod egy pszichológussal el lehet beszélgetni....hátha. de a pszichiátert kerüld el bárki bármit mond mert az rögtön teletömne gyógyszerrel amivel elkezdődik az élethosszig tartó küzdelem. Próbálj inkább a szüleiddel beszélni erről ha normálisak, vagy a pároddal, legjobb barátnőddel. Már ha megosztod velük lehet megkönnyebbülsz és srgítségedre lehetnek a nehezebb helyzetekben. Egyébként csak hogy tudd....mindenki fél! Nem vagy ezzel egyedül. Ki ettől ki attól. Csak nem tudod másnak mi a félelme. Néz szembe vele, és csináld meg akkor is a dolgot ha félsz. Vedd kihívásnak meg gyakorlásnak....ne hátrálj megha kudarcok érnek. Még nagyon fiatal vagy.. .sikerülni fog.

2018. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!