Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert leszek ujra es ujra...

Miert leszek ujra es ujra depresszios?

Figyelt kérdés

Eloszor 11eves koromba jott elo.. egyszer hosszabb egyszer rovidebb ideig. Soha sem szerettem nagyon masokkal ezt kibeszelni es nem is voltam ra buszke, sokat bantottam regen magam, de mostanra ossze szedettnek mondtam magam. Kikapcsolodtam, eljartam a barataimmal szoval a tarsasagi eletemmel sem volt baj. A tanulasra fokuszaltam ,aminek majdhogynem egy kituno felevi bizonyitvany lett az eredmenye. Probalom kimondani amit gondolok,segiteni masoknak, mert az tesz a legjobban boldogga ,ha segithetek, de eljott megint ez az ido, ha meglehetne fogalmazni valahogy ,ugy mondanam “hogy vissza csusztam a godor aljara ahonnan indultam” es magamon soha nem tudok kello keppen segiteni. Nyomott a hangulatom, nem jarok mar 1-2hete nagyon sehova el, sokat sirok es itthon gubbasztok a szobamba, altalaban olvasok vagy filmezek ,de elegge le is faraszt ezert aztan fele napot vegig alszom. Etvagyam szinte alig van es alig tud valami lekotni/erdekelni. Ha meglatom reggel az iskolat ossze szorul a gyomrom es multheten is volt ,hogy kihagytam egy napot mert felkelltem es elsirtam magam es tudtam ,hogy nem akarok oda bemenni. Nem szeretnek megint depresszios lenni es nem tudom ,mit tegyek hogy kiegyensulyozott legyek... ma elmentem pszihologushoz es pszihiaterhez is , de azt mondtak ,hogy szuloi beleegyezes nelkul nem fognak kezelni, azt pedig nem szeretnem ,hogy megtudjak ,hogy jarok... A szuleimet amugy sem zargathatom ilyen dolgokkal ,mivel igy is megvannak a sajat problemaik. szoval valakinek lenne esetleg barmi otlete ,hogy mit tudnek tenni?

16/L



2018. jan. 15. 16:19
 1/8 anonim válasza:
12%
11 evesen nem lehet depressziosnak lenni mert meg nem olyan fejlett a gyerek agya hogy depresszioba essen.
2018. jan. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
11evesen annyira fejletten voltam depresszios ,hogy az akkori pszihologus megallapitotta. Szerintem ez nem is igazan van korhoz kotve.. akkor voltam 6odik osztalyos es minden nap egyedul voltam reggeltol estig, kivetel amig suliban voltam es igen depresszios voltam
2018. jan. 15. 16:25
 3/8 A kérdező kommentje:
De most latom hogy teljesen rossz kategoriaba tette ki😞😞 bocsanat
2018. jan. 15. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy nem gyógyultál meg teljesen az elsőből, vagy kicsit hajlamosabb vagy rá, és visszaestél.


Az elég fura, hogy ilyen indokkal elküldtek, én úgy tudtam, hogy nem kell hozzá. Próbáld meg az iskolapszichológust?


A szüleidnek pedig szerintem nem ártana tudni róla, feltéve hogy tudnának/akarnának segíteni.

2018. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

16 évesen ez csupán hiszti szerintem. Te nem vagy deoressziós inkább csak nyafogsz.


Én tudom mi a depresszió mert már többször is átéltem, sőt gyógyszert is szedek rá!

2018. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző,te érzéketlen szar ember. Gyűlölöm az ilyen büdös férgeket,mint te!
2018. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A depresszió valóban nehéz dolog. Nem tudom megmondani,de olvasva a problémát,szerintem ez egy enyhébb stádiuma a depressziónak. Próbáld visszafékezni. Járj minél többet társaságba,kerüld az egyedüllétet. Találj egy olyan szemèly akivel meg tudod beszélni a problémáidat. Sokszor a depresszió azért keletkezik mert a túl sok kinondatlan probléma,felhalmozódik. Tehát bármilyen apró dolog is bànt,azt próbáld kiadni magaból. Ha olyan fajra vagy aki nehezen fejezi ki az érzelmeit,tanácsolom,hogy írj naplót. Ide pedig leírhatod minden bánatodat. Hidd el ez sokat segít. Már nagy lépés az,a gyógyulás felé,hogy felismerted a bajt. Sok ember nem ismeri fel,ha depressziós. Remélem tudtam valamit segíteni. Ha bármi van, nyugodtan írj! :)
2018. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehangoló, hogy 16 èvesen már ilyen dolgokkal kell bajlódnod. Különben, tudom miről írsz. Gyakorlott depressziós vagyok....
2018. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!