Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológiai szakértői...

A pszichológiai szakértői véleményt szerintetek ezek befolyásolhatták?

Figyelt kérdés

Az exem bántalmazott...hosszú lenne a részleteket leírni, de arra hivatkozott, hogy nem vagyok beszámítható és ezért kértek szakértői véleményt.

Szóval szerintetek befolyásolhatta az egészet az, hogy éjszaka dolgoztam és eléggé dekoncentrált voltam?

Illetve az, hogy egy nagyon nehéz és kegyetlen időszakon mentem át abban az időben, teljesen magamba fordultam, be volt szűkülve a tudatállapotom, folyamatosan, csak a támadásokat kaptam az exemtől.

Abban az időben én iskolába is jártam nappali tagozaton, éjszaka pedig dolgoznom kellett, így előfordult, hogy 2-3 naponta tudtam egyet aludni.Éreztem is, hogy kicsúszott a talaj a lábam alól.

Szerintetek ez a személyiség vizsgálatnál befolyásolhatta az eredményeket?

Mondjuk ennek már lassan 1 éve, hogy megcsinálták a szakértői vizsgálatot, de most tudtam megszerezni a rendőrségtől és teljesen ledöbbentettek az eredmények.



2018. jan. 17. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert mi a szakértői vélemény konklúziója?

Felteszed a kérdést, hogy a véleményt befolyásolhatta-e valami, de hogy mi van a véleményben azt nem írod le.

2018. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Olyat ír pl, hogy minimális az empátiám, holott egészségügyi dolgozó vagyok, mindig is egy empatikus embernek tartottam magam, akit az éltet, hogy másokon segítsen.

Szerinte intoleráns vagyok és nem tudok másokhoz alkalmazkodni, kapcsolataim pedig valószínűleg nem konfliktus mentesek...egész életemben másokhoz alkalmazkodtam és a lehető legjobban elkerültem a konfliktusokat. Rengeteg lakótársam volt már, laktam kollégiumban is és ez az egy exem kivételével, mindenkivel jól kijöttem. Sem a munkahelyemen, sem a magánéletebmben más konfliktusom nem volt.

A szakértő szerint az érzelmeim miatt sokszor nem látok teljesen reálisan és érzelmileg visszamaradott vagyok. Egocentrikus, nárcisztikus és labilis személyiségnek ír le.

Ezen kívül azt írta még, ami eléggé elkeserített, hogy az intelligenciám átlagos,kissé átlagon aluli...

Volt egy olyan feladatom a vizsgálat során, amikor rajzolnom kellett, de nagyon fájtak a szemeim és gyorsan összecsaptam valamit, amiből szintén annyit szűrt le, hogy az intelligenciám az átlagnál alacsonyabb. Egyébként jól rajzolok, a rajzaim kiállításon is voltak, többször.

2018. jan. 17. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha esetleg úgy véled, hogy elfogult volt a szakértő, mindig elmehetsz egy másik szakértőhöz saját pénzen egy alternatív véleményért. Bírósági ügyekben is ha az egyik szakértő véleményével nem ért egyet a fél, lehet másodikat meg harmadikat kérni, a szakértő is ember, tévedhet, de háromból már le lehet szűrni, hogy mi a valós helyzet.


Ugyanakkor neked is kell egy kis önkritikát gyakorolni. Egészségügyi dolgozóként napi szinten szenvedésnek és konfliktusoknak vagy kitéve. Szerintem ahhoz, hogy az ép elméd megőrizd ilyen körülmények között természetes védekezési reakció az elfásulás, az érzelmi válaszok lefolytása, de ezzel a szakértőnek is tisztában kell lennie, és ez alapján kisúlyozni illetve ezt is belevenni.


Az hogy jól vagy rosszul rajzolsz nem korrelál az intelligenciával, az egy másik tulajdonság.


Egy IQ teszttel viszonylag egyszerűen akár online tisztázhatod, hogy ebben igaza volt-e a szakértőnek.


Amúgy ez egy érdekes dolog, hogy az, hogy nem vagy simulós az csak alacsony IQ lehet, hogy nem manipulációval, hanem konfrontációval véded a saját érdekeid amik mellett kiállsz. Imádom a pszichológusokat, akik a szarkeverőket díjazzák. Ugyanakkor hozzáteszem, hogy ezek a manipulatív személyiségek egy másik pszichológiai kórkép.


Én sajnos ilyen emberekkel vagyok körbevéve, és csak határozott konfrontációval, vagy tőlük való elzárkózással tudom az életemet mederben tartani, de egy pszichológus számára csak az ellenállás és a reakció a tünet addig amíg a másik felet nem vizsgálja meg és látja be, hogy ez mire adott egészséges reakció.


Szóval néha ami kórosnak tűnik az egy természetes és egészséges védekezési mechanizmus a környezetedre. Lehet, hogy tényleg igaza van a szakértőnek, de lehet, hogy csak a környezetedből kiemelve egy pillanatnyi állapotot tanulmányozva téves következtetéseket vont le.


Lehet, hogy én is érzelmileg éretlen vagyok, de szerintem a konfliktus felvállalása és nem elkerülése szerintem inkább felnőtt dolog. Az megint egy másik dolog, hogy nem a jelentéktelen baromságokért kell felvállalni a konfliktust, mert az tényleg gyerekes.


"A szakértő szerint az érzelmeim miatt sokszor nem látok teljesen reálisan és érzelmileg visszamaradott vagyok. Egocentrikus, nárcisztikus és labilis személyiségnek ír le. "


Létezik ilyen együttállás, ami logikailag koherens, és igaz lehet. Nekem pl nagyapámat tökéletesen leírja, mindazok mellett, hogy magas intelligenciájú és másokat manipuláló személyiség, aki olyan Kevin Spacey-s, épp csak nem a kisfiúkat, hanem a környezetében lévő nőket próbálja állandóan taperolni. Amikor meg kap egy fülest a gondozónőtől, akkor meg az altatóra iszik egy vödör bort és olyan önkívületlen állapotba kerül hogy összeszarja a lakást. Aztán meg csodálkoznak az emberek ha ideges vagyok amikor ezek történnek... ő nem hajlandó pszichológushoz menni pedig volna miért, kieszközölte, hogy a fincsi antidepresszánsokat felírja neki de semmit ami neki kellemetlen pl egy mélybeszélgetés, azt ne kelljen végigcsinálnia. Nekem le kellett ordítanom a fejét, hogy ez a bor-altató kombó legalább eltűnjön az életünkből, a többi még itt van.


Te ne kövesd el azt a hibát, hogy nem mész el segítséget kérni. Szerintem fogd a jelentést és menj el pszichiáterhez vagy pszichológushoz és beszélgess el vele a dologról. Ha azt mondja, hogy nincs szükséged kezelésre, és kiveséztétek a jelentést akkor megnyugodhatsz majd.


Annyi a kezeletlen idióta az országban akiktől mások szenvednek, hogy szörnyű. Ugyanakkor ne várd el, hogy ezt így pár üzenet alapján itt online tudja bárki eldönteni, hogy téved-e a szakértő vagy sem. Menj el szakemberhez.


IMHO

2018. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Persze nem várom el senkitől, hogy itt üzenetben bírálja felül a szakértőt, csak kíváncsi voltam, hogy esetleg fenn állhat-e a tévedés esélye a pillanatnyi állapotom miatt.

Tudni kell, h ebben az időszakban eléggé tomboltak az indulatok bennem, hisz javában pereskedtünk a gyermek felügyeleti jogáért is, holott én békésen akartam lerendezni.Az exem viszont ami,csak létezett, mindenben apám tett, az anyjával együtt...

Én amúgy is egy konfliktust kerülő személy vagyok, ha csak lehet...de ugyanakkor őszinte is. Nem tudom honnan vette, h tele vagyok konfliktussal.

Az élettörténetem meséltem el a szakértőnek, de az exemmel és az anyjával való kapcsolatomat különösen kiveséztük. Szerintem ott még domináltak bennem az indulatok. Úgy gondolom, h ahhoz, h reális legyen ez a személyiségkép rólam, meg kellene ismernie a másik felet is, h átlássa azt, h pontosan milyen helyzetre reagáltam így...nekik milyen a személyiségük...

Persze a szakértői véleményben fedeztem fel igazságot is, hisz senki se tökéletes.

2018. jan. 26. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!