Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más lehetőség nincs ebben a...

Más lehetőség nincs ebben a helyzetben, csak a szakemberek? (Egy picit hosszú, de nagyon hálás lennék ha segítenél)

Figyelt kérdés

Néha elgondolkozom, hogy ez csak hiszti, vagy valós probléma-e. Már nem tudom elkülöníteni a kettőt, mert mindig azt hallom, hogy a tinédzser gyerkőcöknek nem lehet valós problémájuk, hogy ők csak hisztiznek. Az én családi hátterem, nem a legjobb. Mindig azt hittem, ez normális, de ahogyan kiléptem a belső szűk, családi körből, látom, hogy ez nem egy ideális és átlagos élet.


Édesanyámmal már régen megromlott a kapcsolatunk, 3.-nak születtem a családba, és amikor kis pici voltam, Édesanyám nyakába szakadt rengeteg probléma. Ott volt a válás Édesapámmal és egy haldokló rokont is kellett ápolnia. Nem maradt rám ideje, még máig sem. A munka, a robotolás, hogy legyen mit enni és miből kifizetni a számlákat elviszi azt az időt amit rám tudna fordítani. Otthon dolgozik, így a nap 24 órájában dolgozza ki a lelkét. Volt, hogy haragudtam rá, de már egyáltalán nincs iránta haragom, teljesen megértem, de akkor is fáj, hogy is ne fájna? Már egyáltalán nem érzem szükségét az anyai gondviselésre, mert sajnos már nélküle érzem magam teljesnek. Olyan sokmindenből kimaradt az életemmel kapcsolatban, hogy ha elmondanám neki, összeroppanna és nem tehetek neki még több terhet a nyakába.


Édesapámmal jó volt a kapcsolatunk, de hamar elszakadt. Régen átmentem hozzá 2 hétvégenként, mert ugyebár elváltak a szüleim. De amikor átmentem hozzá, igazából az Édesapám feleségével voltam, az Apukám folyton dolgozott. Sosem volt őszinte a kapcsolatunk. Aztán tavaly elvitt programokra, a felesége nélkül, valahogy az a nőszemély kiutálta az összes testvérem, és engem is kezdett csesztetni. Minden héten 2-szer mentünk valahova Apámmal, de ki kellett mennie külföldre dolgozni, és már egyáltalán nem beszélünk. Nincs egy szülőm se, akiben megbízhatnék vagy megoszthatnám a problémáim.


Édesanyámnak lett egy szeretője, aki mai napig is itt van velünk. Kis ovis voltam, amikor ideköltözött. Ő a legfájóbb pont az életembe, mert véglegesen csalódtam a felnőttekbe. Szexuálisan zaklatott több éven át. Amikor kis ovis voltam, és "játszottunk" többször, aminek az lett a vége, hogy benyúlt a ruhám alá, és a nemi szervemhez vagy a még akkor nem-létező-mellem helyét fogdosta. Mivel sokkal erősebb volt nálam, nem tudtam mit csinálni, ellenkezni. Ígyhát tanultam belőle, már próbáltam vele nem "játszani". Utána több éven keresztül, néha még most is, reggelenként, vagy olyan alkalmakkor, amikor csak 2-en vagyunk 1 helységben mutogatja magát, előttem veri ki és/vagy játszik a farkával. Undorító egy ember és a személyisége is borzalmas. Nárcisztikus és fennhéjazó.


Az egész csalódási folyamat és traumák belesodortak egy depresszióba, még nyáron, amiből a suliváltás és az új környezet kihúzott. Újra jön vissza az a sötét és boldogtalan folyamatos hangulat. A traumám képekben kísért, és nem hagy nyugodni. Nincs olyan nap, amikor nem jutnak eszembe a történtek.


Tudom, eléggé úgy tűnhet, mintha túlozva mesélném, vagy sajátos nézőpontból. De átgondoltam már 1000-szer és nem haragszom olyan személyekre, akik nem tehetnek róla, pl. szüleim. De a fájdalom és keserű szájíz ott van a számban. A molesztálást nem oszthatom meg a szüleimmel, mert az lenne a vége, hogy Édesanyám elhagyná a szeretőjét, és nem hiszem, hogy már találna valaki mást. Szereti őt, és nem vagyok hajlandó önző lenni. Elég súly van a vállán. Mégis a legrosszabb, hogy aki terrorizálta és még most is, azt minden nap látom kell, és el kell játszanom, hogy szeretem.


A szeretet új értelmet nyert. Nem érzek kötődést vagy erős szeretet a szüleim és senki iránt sem. Folyton játszanom kell, hogy minden rendben és, hogy szeretem Édesanyámat és a szeretőjét. Hogy szükségem van rájuk. De akárhányszor rájuk nézek, fájdalom nyilall bele a már nem létező szívembe. Vajon mi lett volna, ha teljesen szép és épp lenne a családom? Valaha leszek mentálisan egészséges? Begyógyulnak egyáltalán ezek a sebek? Mennyire van/lesz ez hátrány? Semmit nem tudok és ez nagyon bizarr. Kerget a kétségbeesés.


Valami ötletek? Erre csak a pszichológus vagy pszichiáter a megoldás? Egyszerűen képtelen vagyok elmenni, és egy felnőttnek elmondani hangosan, szavakkal a történteket. Már mindenkiben csalódtam. Méghozzá meg kimondani... gondolni is félelmetes. Leírni egy anonim oldalra sokkal de sokkal könnyebb. Tanácsok? (Nem sajnáltatni akartam magam, csak segítséget próbálok kérni)

15/L



2018. jan. 18. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj de elsőnek nem egy rendőrnek kellene elmondanod mi volt? Ez hogy molesztál téged ez nem normális. És igen ez kísérti az embert élete végéig.
2018. jan. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem mehetek el a rendőrségre. Az rosszabb lenne, mintha elmesélném, megbeszélném Anyámmal. Beleroppanna, ha tudná mi történt, és ezt nem tehetem meg. De mégis a tudat, hogy Édesanyám egy ilyen romlott embert szeret... Aki tönkretette az életem, pedig nem érdemeltem volna ezt meg. Ráadásul én félek ettől az embertől. Képtelen vagyok kicseszni vele (amit persze megérdemelne), nem tudom mit tenne velem ha utána lehetősége nyílna rá. Vagy az Anyámmal.
2018. jan. 19. 05:20
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
NANE Egyesület! Bántalmazott, erőszakot megélt nőknek/lányoknak segítenek! Keress rá a google-ban!
2018. jan. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Az életedet nem tette tönkre. Azt csak Te teheted tönkre, pld. azzal is ha nem mondod el, hanem hagyod, hogy ez beteg ember, akit anyukát szeret, ilyen dolgokat műveljen.


Föltétlenül szólnod kell, és minél több embernek. Ha anyukád nem hiszi el, akkor a rendőrségnek.


Ezzel tennél mindenki számára jót, még annak a beteg embernek is jó lenne, mert megakadályozná abban, hogy még romlottabb dolgokat tegyen. Anyukádnak is jó lenne, még, ha össze is omlana, mert akkor ővele is ki tudja milyen dolgokat tenne előbb, vagy utóbb. Légy erős, és ne hagyd, hogy rossz és gonosz dolgokra használjanak fel, a hallgatásod révén.

2018. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom anyukád mivel érdemelte ki ezt a szintű önfeláldozást. Az ő feladata megvédeni téged, nem fordítva. És most őszintén: szerinted jobb neki egy ilyen emberrel, mint egyedül?


NANE Egyesület jó ötletnek hangzik, nekik biztos sok tapasztalatuk van ilyen esetekben. Ha nehéz szóban elmondani, küldd el nekik amit ide írtál.


És persze, hogy leszel még mentálisan egészséges. Rengeteg olyan történetet olvasni, akik hasonlókat éltek át, és ma boldog életet élnek. Szakszerű segítség kell hozzá. Kérjél.

2018. jan. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kroa01 válasza:
0%
Megtennéd, hogy rámírsz privátban? Sajnálom, hogy ilyen ember mellett kell élned.
2018. febr. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Borzasztóan tipikus, amit leírsz. Feláldozod az életed az anyádért, a "családi békéért". Viszont áldozatod következményeképp éppen elveszíted az életedet. Olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet, szóról szóra magadra fogsz ismerni. Hogyan kényszerít a helyzet arra, hogy folyton hazudjál önmagadnak, a környezetednek arról, hogy minden szép és jó, hogyan öl ki ez belőled minden érzést, hogy nem leszel képes se szeretni, se megbízni senkiben. Ilyenkor még az szokott lenni a hab a tortán, hogy valójában az édesanyád sem boldog, vagyis még az "áldozatod" is "hiábavaló" - bár az anélkül is az, mert semmi nem ellensúlyozhatja azt a veszteséget, ami Téged ért. A könyvet egy nagyon tapasztalt pszichoterapeuta írta és szó esik benne (jó sok szó) a szexuális zaklatásról is, és arról, hogy hogyan lehet kijönni ebből.

Ahogy írsz erről, pontosan tükrözöd a zaklatás eredményét: elmosódó határok, megszűnő érzelmek, út a depresszióba, szülők felmentése, kétely abban, hogy valós-e, érvényes-e a problémád. Pedig nagyon is az! A legdurvább családon belüli bűntény áldozata vagy! A legkegyetlenebb, az életedet derékba törő, a gyerekkorodtól és az egészséges felnőttkortól is megfosztó bűntényé. Nagyon fel kell keresni egy pszichoterapeutát. Pontosabban találni egy olyat, akinek van tapasztalata szexuálisan bántalmazottakkal és akivel jól együtt tudsz működni. Lehet, hogy többet is ki kell próbálnod, amire valakivel gyümölcsöző lesz a kapcsolat. (Érezni fogod, milyen az.) Magadat nem tudod kihúzni ebből a saját fülednél fogva. Egy jó pszichoterapeutának nem kell elmondanod hangosan, szavakkal a történetet, mert tud "olvasni a sorok között" és annyit kérdez csak, amennyit el tudsz mondani. De egyre többre és többre leszel képes és mivel még ennyire fiatal vagy, nagy esélyed van rá, hogy egy időben elkezdett terápiával bizonyos "kötelező" jövőbeli nehézségeket elkerülj. Hogy megelőzd a depresszió, önutálat, halálvágy kialakulását és a durva életvezetési nehézségeket, amik nagyon gyakori "szövődményei" az ilyen élményeknek.

A NaNE mellett a [link] -n is segítenek, tudnak terapeutákat, elindítanak a (ki)úton.

2019. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!