Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok magam alatt,...

Miért vagyok magam alatt, pedig tudom, hogy ez nem segít?

Figyelt kérdés

A problémákon ahelyett, hogy túltenném magamat, és továbbállnék azzal a hittel, hogy majd következő alkalommal nem cseszem el, helyette rágódik és "sajnáltatom" magamat saját magamnak.


És az még szarabb, hogy itt van a tudat bennem folyamatosan, hogy miért csinálom ezt, ettől nem lesz semmi jobb.


Aztán valahogy ráveszem magamat, hogy higgyek az eszemnek, de utána mégis visszazuhanok és inkább őrlődök magamban dolgokon.


2018. jan. 19. 09:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd, ezek a problémák "harcok" minden emberben megvannak. Van aki könnyeben veszi az akadályokat (mert pld. felszínes), van aki nehezebben (mert mélyreható), vagy ennek valamilyen keveréke.


De alapvetően azon múlik, hogy ki miben hisz, mivel ezeknek a problémák legyőzéséhez, az akadályok vételéhez ebből nyerjük az erőt.

Én hiszek Jézusban, ezért az erőmet innen nyerem, mert ezt Ő adja, annak aki hisz benne.


"Az elbizonytalanodásnak két forrása van. Az egyik együtt jár a fejlődéssel. Senki sem szeret csalódni. Pedig a csalódások olyan megtapasztalások, amelyek növelik bennetek azt a bölcsességet, amelyre a jövő életetek nagyobb felelősségvállalásainál elengedhetetlenül szükségetek van. A másik forrás pedig az, hogy mindenki az életnek csak kis szeletét látja, s a többit a fantáziájával egészíti ki. Így aztán a valóság talaja ugyancsak leszűkül.


Van még egy forrás: a Gonoszlélek. Az elbizonytalanítás fegyverét bámulatosan megtanulta használni. Nincs ember a világon, aki e téren sebet ne kapott volna már tőle.


Tanácsom a következő: Döntésed után nem szabad engedned a nyugtalanító gondolatoknak. Az ilyen gondolatok sohasem Tőlem jönnek. Ha döntésed után azt tapasztalod, hogy e döntésednek rossz következményei vannak, akkor adj hálát azért, hogy végre ezt felismerted. De lelkiismeret-furdalásnak ne adj helyet. Ne feledd: az istenszeretőknek minden javukra válik! Mindenki tévedhet. E mindenkiben te is benne vagy. Sokkal jobb a tévedés, mint az attól való félelem! Ez legyen döntéseid egyik alapköve. A helytelen, jó szándékú döntések nagyon alkalmasak arra, hogy alázatra neveljenek. De ha valakit elbátortalanítanak, akkor az illető meg van kötözve különböző hiúsági komplexusokkal. Amíg hálát tudsz adni azért, hogy valamelyik döntésedről kiderült, hogy nem volt jó, addig a boldogok útját járod! Ezt ajánlom hát! "


Jézus; A HANG - könyv 597


[link]

2018. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!