Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon paranoiás vagyok. Azt...

Nagyon paranoiás vagyok. Azt képzelem, hogy összeesküdnek ellenem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt képzelem, hogy a hátam mögött mindenfélét összebeszélnek rólam. Mindenki utál, ki vagyok közösítve, olyan dolgokat hisznek rólam, amik nem igazak, vagy óriási túlzások... Bűnösnek, bűnözőnek érzem magam... Mit tehetnék ez ellen?

2018. jan. 22. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
pszichiáter?
2018. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az már egy jó dolog, hogy látod, hogy ezek a dolgok csak a te fejedben léteznek. Van, aki meg van győződve róla, hogy az összeesküvés-elméletei színigazak. Te legalább ennyivel előrébb vagy.

Keress fel egy pszichiátert, orvosolni fogja a gondod.

2018. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 rencsi111 válasza:
sziasztok.....én átérzem a problémádat....nekem hat évvel ezelőtti gondolataim, tetteim jutnak eszembe, pl h egy baratnőmet kibeszéltem, vagy ártottam neki olyan módon, hogy hitegettem, hogy tudok segiteni a problémájában, de nem tudtam, viszont elfogadtam tőle ajandekot is...és most ez ujra visszatert az elmémbe és ő már letiltott engem facebookon...jo mondjuk azzal, hogy hitegettem, megakadalyoztam, hogy marhasagot csinaljon, pl atvett hamis órát és tovabb akarta adni, mert őt is becsaptak...viszont en hitegettem, h majd kerül rá vevő vagy megoldas...tudtam, h bajba kerülne és én gyűlölöm a bűnözést...na és elkezdett motoszkalni a fejembe, h mi van ha összeesküdnek es ha bemegy valahova és azt mondja , hogy en ezt meg azt csinaltam meg nézem az eltünt emberekről való közvetiteseket, probalok magamba megoldani helyzeteket, ismeretlen emberekét is, h nehogy ramfogjanak barkit is...mar 6 éve nem beszeltem vele...most 10 hónapja tanuskodtam a javara egy ugyben,de mi van ha a birosag meghamisitja a vallomasom és ellene forditja és engem hoznak ki rossznak...kérlek segitsen valaki mert tudom valahol, hogy gáz van, de ugyanakkor mar nem érzékelem hol a gond...allandoan kúszik be az agyamba minden...gyűlölöm mar...alapbol szorongtam gyerekkoromtol kezdve...erdekes, ha pl valamilyen betegsegem van, akkor a paranoia nincs eszembe...tudom, h 6 év utan mar jelentkezik mindenki ha baja van vele....összefüggestelenül irok, pedig magas a kvalifikacios szintem....kerlek segitsetek...ne gunyoljatok ki...nem tudom eldönteni már mi van velem....kérlek segitsetek...köszönöm
2018. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!