Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is nehezen éli meg psziché...

Más is nehezen éli meg pszichésen a 30 éves kort?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti hogyan éltétek meg érzelmileg,hogy már nem vagytok huszonévesek? Én érzem,hogy egyre jobban eluralkodik rajtam a fájdalom,hogy öreg vagyok,hogy már nem vagyok hamvas fiatal.

S itt most nem is az,hogy mi látszik az ember arcán,hanem a valóság,hogy mit élek meg. Mert jó a genetikám,soha nem cigiztem,ritkán ittam alkoholt,meg sportolok. Legutóbb két helyen is voltam állásinterjún,s pár perc beszélgetés után közölték,hogy szimpatikus vagyok,meg minden,de nem szeretnek fiatalokat alkalmazni,mert így meg úgy... aztán mondtam a koromat,s ők meg elhűltek,mert 20-23-nak tippeltek. S ez engem inkább elszomorít,mert köze sincs a valósághoz. :(

Fiatalság kultusz van azt vettem észre,s talán ezért is érzem magam egyre rosszabbul. Egyébként csak a nyár második felében leszek 30, de már most iszonyat teher a tudat,hogy közeledik az időpont...


2018. jan. 23. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Legsze
2018. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos megöregedtél, ebbe törődj bele.
2018. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Öreg... Ugyan már, vén az országút nem a harminc éves. Nem volt számomra drámai. Az hogy hagyod hogy lenyomjon ez a baromság, hogy csak a fiatalság az érték, csak rajtad múlik.
2018. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Egyébként férfi vagy vagy nő? :)
2018. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én annyiból élem meg nehezen, hogy azt hittem hogy sokkal előrébb fogok tartani 30 éves koromra. Maga az öregedés nem zavar, pedig ősz hajszálaim is vannak már. De fiatalnak, fittnek, egészségesnek érzem magam.
2018. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nő vagyok. 1 éve elvett a párom,ő 26,tehát vele ezt nem nagyon tudom megbeszélni. Azaz igazság,hogy amikor betöltöttem a 20-at,depressziós lettem évekre,gyógyszert is adtak.Nem tudtam feldolgozni,hogy nem vagyok többé tízenéves. Ez megmosolygtató most,de akkor véresen komolyan éltem meg. S komolyan nem nyugtat meg,hogy nem tűnök annyinak,mint amennyi vagyok. S az sem vígasztal,hogy azt mondják,az a fajta nő vagyok,akinek az arca 40 évesen is 25-nek fog tűnni.

Megint úgy érzem,hogy nincs értelme élnem,tovább léteznem.Pedig tudom,hogy van,hiszen szeretnek. Értitek ezt a belső mardosó érzést? :( :(

Köszönöm az őszinte válaszaitokat!

2018. jan. 23. 13:14
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát, pedig az idő egyre telik, és ha elfogadod, ha nem, csak idősebb leszel. Élj meg minden pillanatot, valósítsd meg az álmaidat, így nem fogod azt érezni, hogy elpazarolt évek vannak a hátad mögött.
2018. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem csak a húszéveseké a világ!

Az úton még poroszkál

Nemde néhány korosztály!

A réten mindenki talál virágot,

Hát gyertek srácok, legyünk jó barátok!


Üdv,


35/N

2018. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ja igen sajnos :(

de mindenki öregszik,bele kell törödni máshogy nem megy :(

2018. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy öreg.

Közelebb vagy a 20-hoz, mint a 10-hez. És ez most már örökké így is lesz.

2018. jan. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!