Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már paranoiának számít?

Ez már paranoiának számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretem a horror filmeket, de csak pár havonta nézek, ha kijön valami, ami esetleg érdekel, viszont YouTuben heti rendszerességgel szoktam félemeletesnek mondható videókat, történeteket nézni/hallgatni. Ezt szerettem volna előre letisztázni. A kérdésem afelé irányul, hogy paranoiásnak számítok-e szerintetek, azért mert pl minden este amikor felébredek az az első, hogy a sötét szobában körbevilágítok telefonnal nem áll-e valaki a szobában, valamint gyakran képzelek el nem tudatosan rossz szituációkat amik történhetnek velem, pl fürdés közben, amikor mosom a hajam és csukva van a szemem, hogy ott áll valaki előttem amikor kinyitom, vagy hogy az ablakot betörik és bemásznak rajta. Vannak halálokkal kapcsolatos képzelgéseim is, pl amikor megyek át egy hídon és lenézek elképzelem milyen lehet lezuhanni, vagy hogy a sötétben valaki odajönne hozzám és milyen lenne ha elvágná a torkom. Nem csak magammal kapcsolatban vannak ilyen képzelgéseim. Ha elmegyek otthonról, volt olyan pl, hogy elképzeltem milyen lenne ha a kutyám kimenne az utcára és elütné egy autó. Ezekre nem tudatosan gondolok, csak úgy eszembe jutnak és automatikusan szövöm tovább a képzelgést. Sokszor fordul elő, hogy bizonyos szituációkat képzelek el és megtervezem, hogyan reagálnék ezekre, közben esélytelen, hogy ezek bekövetkezzenek, de nem csak erőszakos szituációknál van ez így. Felnőtt férfi vagyok, nem gyerek. Nem félek a sötétben, mégis eszembe jutnak ilyen képzelgések. Nem mindennap jut eszembe olyan, hogy milyen lenne egy hídról lezuhanni, vagy ilyesmi, de annyiszor igen, hogy már kezd zavarni.

2018. jan. 26. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem paranoia, a filmben látottak aktiválnak bizonyos veszélyérzetet benned, erről van csak szó, semmi másról.
2018. jan. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem, ez hülyeségnek számít. Paráztatod magad a horror filmekkel, miközben nem bírod, aztán meg csodálkozol, hogy szorongásos kényszer gondolataid vannak. Én is felnőtt férfi vagyok, és mivel nem bírom a horrort, NEM is nézem őket. Helyette természetfilmeket, vígjátékokat. És nincsenek is tőlük szorongásaim.
2018. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy elképzelsz valamit, az még nem paranoia.

De az, hogy körbevilágítasz olyan helyzetben, ahol nyilvánvaló, hogy nincs senki, az már igen. Biztos, hogy ez összefügg a horrorfilmekkel, úgyhogy ha zavar ez, akkor a megoldást is tudod rá.

2018. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazatok lehet, le kell állnom ezekkel és akkor valószínűleg megoldódnak a problémáim.
2018. jan. 26. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szamit annak, viszont egyertelmuen rossz hatassal vannad rad a paraztatos videok, filmek. NE NEZD oket.
2018. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!