Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok pisilni ha...

Miért nem tudok pisilni ha más is ott van? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Már nagyon zavaró tud lenni, hogy ha idegen helyen próbálok elmenni wc-re és van ott pár ember rajtam kívül nem sikerül pisilni, csak akkor ha nincs ott senki, vagy nagy hangzavar van. Néha csak úgy megy ha ráülök az ülőkére és elképzelem hogy otthon vagyok, csak ugye nem akarok elkapni semmi betegséget. Az a legrosszabb amikor elmennék egyedül de valaki elakar velem jönni és csak ketten vagyunk ott és sehogy se megy.

Most még iskolában megoldom, hogy akkor megyek el ha sokan vannak szünetben, vagy nem is megyek el, mert nem is kell a suli végéig. De később ezzel nagy gondjaim lesznek szerintem.

Tudom hogy van egy paruresis nevű betegség és hogy ezzel nem vagyok egyedül, de nem tudom hogy oldjam meg?

Otthon amúgy nincs ezzel gond.

17/L



2018. jan. 27. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én pont ugyanígy vagyok, mint te :) nekem főleg akkor vannak gondjaim ha tudom,hogy várnak rám (barátok vagy tele a mosdó és sor van) vagy sietni kell, nekem ezt nem sikerült leküzdeni gyerekkortól. Megtanultam együtt élni vele.

22/L

2018. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok vele. Azt szoktam, hogy befogom a fülem és valamilyen verset vagy mondókát kezdek el mondogatni magamban. Ez eltereli a figyelmemet a körülményekről és végül sikerül.
2018. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a problémám...

Remélem ír majd valaki valami okosat. Igazából talán nem mertétek leírni, de mivel inkognitóban vagyunk itt.

Ha leülök a belemben felhalmozódott levegő ki akar jönni, ha ezt visszatartom, megy a pisilés, de olyan finoman, lassan mint egy öregasszonynak xd

Viszont ez azt okozza, hogy felpuffadok és szúr a hasam... De persze a pisilés is eléggé gáz emiatt, hogy nem tudok egyszerre csak szakaszokban, pláne ezt mások is hallják, kellemetlen...

2018. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
De miért menne el még valaki veled? Honnan tudják, hogy te most WC-re mész ?
2018. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én akkor sem tudok,ha nincs bent senki.

Sőt otthon sem,ha tudom,hogy mennem kell valahová és más is van rajtam kívül a lakásban.

2018. jan. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ennek több fokozata van.

Van,aki csak akkor nem tud,ha mellette állnak,van,aki akkor nem ha van bent valaki a nyilvános mosdóban,és van aki csak otthon tud,és azt is csak bizonyos feltételek között.

Igen,paruresis a neve.

Vannak,akik munkaképtelenek emiatt.


Nekem örök félelmem,hogy bezárnak valahová,ahol mások is vannak és meghalok emiatt.

2018. jan. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én is szoktam próbalni,hogy befogom a fülem és beválik néha. Amúgy 4-es úgy, hogy mondjuk szünetben jövök ki a teremből es megkerdezi egy osztálytársam hogy hova megyek elmondom és akkor mondja hogy jön ő is mert neki is kell.

És ha csend van de tudom hogy valaki vár rám a fülke előtt vagy másik fülkében, na akkor egyáltalán nem megy.

2018. jan. 28. 10:45
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

Ja, női logika...

Egészen addig nem kellett neki, de ha a másiknak kell, akkor neki is. Mindig párosával járnak.

2018. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt az idő is lényeges,azért nem tudsz,mert valaki rád vár,tehát úgy érzed szorít az idő.

Nálam is így van,sőt még a szünet időtartama is feszélyezett,hogy 10 perc max,ha addig nem tudsz,akkor cseszheted,várhatsz megint egy órát,de leginkább addig még haza nem érsz...

Szörnyű..

2018. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ah, akkor ezek szerint nem velem van a baj, most egy picit megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül. Tényleg elég problémás így az élet, igazából az egyetlen megoldás számomra az, ha már nagyon kell pisilnem, és akkor annyira nem zavar ha mások is vannak ott rajtam kívül.
2018. jan. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!