Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fizikai szívfájdalom szomorúsá...

Fizikai szívfájdalom szomorúság miatt? Ilyen létezhet?

Figyelt kérdés
Nos, nem vagyok otthon a témában, lehet hülyeség, amit kérdezek... Arról van szó, hogy tesiórán eszméletlen rossz kedvem volt, mondhatni sírhatnékom volt, de nem akartam mindenki előtt elkezdeni bőgni, ezért nagamban tartottam. A szüleim nem rég váltak el, az osztálytársaim, és a barátnőim is folyamatosan bántanak lelkileg, és én hiába mondtam el nekik mindig, mi a problémám, annyit mondtak, hogy ne legyek már annyira fogyatékos, hogy ezt is basztatásnak vegyem, így egy idő után már ezeket sem osztottam meg velük. Anyáméknak rajtam kívül is van elég baja... Így hát mindent magamban tartottam. Ja és ehhez hozzá jön, hogy apai ágon a családom konkrétan utál, de ebbe ne menjünk bele. Tesiórán futottunk, és éppen próbáltam visszatartani a könnyeimet, amikor a szívemnél elmondhatatlan nagy fizikai fájdalmat éreztem, meg kellett állnom egy körre, mert annyira fájt, hogy konkrétan könnyeztem. Olyasmi volt, mintha becsípődött volna valami, nagyon fájt. Hozzáteszem, néha, egy egy kiadós basztatás után olyan gondolatok fordulnak meg a fejemben, amiknek egyáltalán nem kéne... L

2018. febr. 1. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Létezhet, és létezik is. Ismerem milyen, mintha rögtön belepusztulnál. Mintha valaki tekerne egyet a szíveden...

Nekem segít, ha sétálok, tornára megyek, takarítok, de közben ne szóljon hozzám senki.

A mozgás azért jó, mert levezeted a feszültségedet. Nem szenvedésig, csak olyan módjával, vagy majd kitapasztalod, mi a tempó. Bizony, sok a hülye, nehezen dolgozunk fel dolgokat. Nem halsz bele, de bizony, úgy érzed.

Keress valami apró mindennapi örömöt. Megy az, csak eleinte nehezen.

2018. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, pszichés okok okozhatnak szervi problémákat.

Mindenképpen jó lenne megoldást találnod, próbálj segítséget kérni, akár iskolapszichológus (ha van), vagy akár a körzeti orvos is segíthet. Anyukádnak pl. biztos van gondja ezen kívül, de szerintem azt tudni szeretné, ha ilyen mélyen kezded beásni magad egy lelki gödörbe.

2018. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Okozhat, de vizsgáltasd ki magad. Előbb mindenképp a szervi problémát kell kizárni, ha ez sikerül, akkor jöhetnek a lelki gondok. Menj el a háziorvosodhoz, mondd el neki a dolgot. Mondhatod, hogy stresszes vagy mostanában, de azt se hagyd ki, hogy terhelés alatt jelentkezett a fájdalom. Ő majd elirányít a megfelelő helyre.
2018. febr. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!