Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A cigi mennyire nyugtat le,...

A cigi mennyire nyugtat le, ha depressziós vagyok? Segít, vagy csak rontana rajta, mert függőséget okoz? Vagy ha csak ritkán szívnék?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy hozzám hasonlóan depressziós személlyel, és ő azt mondta a cigi segített rajta. Nem tudom, hogy elszívjak pár szál cigit vagy ne? Elvégre még sose csináltam, nem tudom milyen érzés.


Vagy ha szerintetek nem túl jó ötlet, akkor mit ajánlotok? Mivel tudom lenyugtatni magam ha nagyon kivagyok? 14/L



2017. jún. 25. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Én súlyos depressziós voltam, és az való igaz, hogy a cigi valóban sokat segített. Rengeteget.


Csak az a nem mellékes, hogy most az első emeletre lihegve, a másodikra vánszorogva és főképp alig tudok felmenni.

2017. jún. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem nyugtat le teljesen, csak átmenetileg csillapítod a fájdalmadat, tehát kompenzálsz.


Menj el pszichológushoz, ő fog tudni rajtad segíteni.


Találj magadnak hobbit, amivel le tudod magad foglalni.

Olvass olyan könyveket, amikből megtanulhatod, hogyan küzd le a depressziót, hogyan légy boldog.

2017. jún. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Semennyire. Ne tedd. A cigi magában nem segít. Pl munkahelyi feszültségnél kimenni 10 percre, cigizni, beszélgetni, kiszabadulni, az segít, nem önmagában a cigi teszi.


14 évesen meg kb akkor mész oda és ahova amikor akarsz, menj ki, sétálj, élvezd az életet, nincs okod kb miért aggódni amíg felnőtt nem vagy.


21/f

2017. jún. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Vannak hobbijaim, de olyankor amikor nagyon durván vagyok lent, akkor nem tudom lefoglalni magam azzal. Sétálni és biciklizni szoktam, segít valamennyit, de az kevés.


Szeretnék elmenni pszichológushoz, de nem tudom hogyan jussak el. A szüleimmel, testvéreimmel, barátaimmal erről nem tudok beszélni.

2017. jún. 25. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Esetleg nézz utána neten, hogy a városodban milyen pszichológus van a kórházban, vagy a környéken.

De akár az iskola orvossal is beszélhetnél erről. Ő is tud tanácsot adni neked.

2017. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát az iskolapszichológussal nem tudok beszélni, mert most váltok iskolát.


A környéken lévő pszichológusokhoz meg csak odamegyek? Nem kell bejelentkezés vagy valami? Másrészt pedig nem kell fizetni? Nem tudom ez hogy megy.

2017. jún. 25. 17:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Természetesen időpontot kell érni, és lehetséges, hogy fizetni is kell érte.
2017. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog segíteni neked, mert eleve nem vagy dohányos. Én is kipróbáltam depresszióra, de nagyon rosszul lettem tőle. Nekem a citromfű tea ami bevált, és a B-MAX vitamin. Ezek nem drága szerek, és valódi segítség lesz az idegeidnek.
2017. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Járj el úszni, ha lehet természetes vízbe. Most itt a nyár, utazz le a Velencei-tóra, ha nem laksz messze. Még olcsóbban utazol biztos 26 év alatt vagy. A hűs víz, a vízben való mozgás nagyon sokat segít a lelki/idegi állapotodon. Ha meg másképp nem megy, akkor a helyi uszodába. Az igaz, hogy a nikotin felszabadítja a dopamint, de a mozgás sokkal jobban, és arról nem kell leszoknod. Mert a cigiről, sajnos le kell. Ritka az az ember, aki ha rászokik meg áll napi 4-5-6 szálnál. Szóval inkább termelj endorfint, dopamint, szerotonint mozgással!
2017. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!