Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy hipochonder pszichés...

Egy hipochonder pszichés betegségeket is képzelhet be magának?

Figyelt kérdés

Például depressziót. Két szakember szerint nem vagyok depressziós mégis valamiért ragaszkodom ehhez, másfelől viszont felék is tőle. Több teszt és pszichológiai ülés után mondták, hogy ez nem depresszió. Mégis úgy gondolom, hogy az.

A tüneteimet szerintük a tinikor változásai, bizonytalanságai okozzák.


18/F


2018. febr. 5. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy képzelhet. Bízd rá magadat a szakemberekre, ketten több teszttel megtámogatva már csak felismernek egy depressziót. Valóban az életkorodból eredhetnek a bizonytalanságaid.
2018. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes hipochonder mindent be tud beszélni magának,

akár azt is,

hogy egészséges életerős ifjú ember, aki tanulmányokat folytat, elmélyül a megismerésben barátságokat alakít, szerelemre lobban, elmélyülten gondolkodik, és felelősségteljesen éli az életét a gyönyörű világban.


"Idióta az, aki a saját hülyeségébe őrül bele" Hamvas.

*


Az ember szabad, maga dönti el, milyen úton jár.

2018. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előzővel. (1-essel)
2018. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ennyi idősen megállapították a depressziót, és azt is, hogy hipochonder vagyok.

De amúgy bármit el tudsz magaddal hitetni, még azt is, hogy reggelre kihullik az összes hajad, és képes vagy nem aludni egész éjszaka, majd reggel csodálkozol, hogy egy hajad szála sem görbült.

A helyedben elmennék még egy orvoshoz. Én is háromnál voltam, de mind a három ugyanazt mondta nekem. Én meg azt nem akartam elhinni, pedig igazuk volt. Teszteket csináltattak velem, és rajzolnom kellett fákat meg mindent. Az a lényeg, hogy ne félj elmondani mindent, amit érzel, amitől félsz! Amúgy, ha nem is vagy az (reméljük így van), attól függetlenül is járhatsz pszichológushoz, ha úgy érzed szükséged van rá.

2018. febr. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most az utolsó választól megint megijjedtem. Rettegek a depressziótól, nagyon nem akarok az lenni. Két pszichológus már csak megállapította volna. A háziorvos is csinált velem tesztet. Meg én nem fákat rajzoltam, hanem rendesen kvalifikált tesztekkel vizsgáltak..
2018. febr. 6. 07:10
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Igen, mentális betegséget is beképzelhet magának. Kérdés, melyik a jobb: depressziósnak lenni, vagy hipochondernek? Nálam mindkettő igazolva van... mégis itt vagyok még mindig.

2. Ha két orvos is megmondta, hogy nem vagy depressziós, akkor nyugodtan elhiheted.

3. Azt mondták az orvosok, hogy ha nincs depressziód, akkor mid van? Mit írtak a vizsgálati papírodra?

2018. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!