Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan és miben segít a...

Hogyan és miben segít a pszichoterápia?

Figyelt kérdés

Valószínű tévesek az elképzeléseim ezért szeretném,ha valaki a közhelyektől mentesen felhomályosítana.


Én azt hittem az ember ott a gondjairól beszél, hogy majd kap egy másik nézőpont és a problémákat más szemszögből nézni. Hogy segítenek feldolgozni amit nem tud az illető.(hogy segítik a feldolgozást?)


Mert voltam valakinél,de azt mondta ami a közhiedelem a terápiával kapcsolatban az téves.

Ne beszéljek arról,hogy nem szeretem meg,mert ezt nem jó hallgatni.

Ne beszéljek arról,hogy mi mindenhez nem értek,mert ezzel nem tud mit kezdeni.

Azt mondta,hogy ha nincsen célom úgy nem tud segíteni noha azért mentem,mert céltalan vagyok.

Nem hiszek magamban. Ő ezzel nem tud mit kezdeni.

Ha motivációs gondjai vannak keresse szakembereinket segítünk ! szól a reklám,hirdetik magukról a pszichológusok,terapeuták.

Amikor közöltem,hogy semmi motivációm akkor megkérdezte, hogy mi a fenének kerestem fel.


Szóval a kérdésem,hogy akkor mivel lehet felkeresni egy terapeutát? MIt lehet tőlük elvárni és mit kell nekem tennem?

Miben és hogy tudnak ha tudnak segíteni?

Úgy értem csak nem merül ki annyiban,hogy meghallgat.

Miért fizetek? Mit várhatok a pénzemért cserébe?

Olyan tanácsokat amit máshol ingyen is megkapok?


Mert velem ez történt.


Valószínű nem tudom mi a terápia, mi történik ott, mivel érdemes őket felkeresni, miben tudnak segíteni.


Elmondaná valaki?



2018. febr. 8. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Sztem próbálkozz meg egy másik helyen. Nagyon csodálkozom, hogy így viselkedtek veled. :/

a wikipédia szerint :): [link]

ez a pszichoterápia. Én nagyjából úgy tudnám összefoglalni, hogy egy problémafelmérés után (ami egy beszélgetést jelent) kiválasztjátok azt a terápiát, ami neked a legmegfelelőbb a probléma kezeléséhez, megegyeztek, hogy hány alkalom, mikor, stb., és utána te jársz rendszeresen. Hogy milyen a terápia, az a választott módtól függ, de alapvetően egy beszélgetős, ő kérdez-te felelsz típusú vmi, illetve csoport vagy családterápiában, párterápiában pl sokszor szándékosan generálnak egy kis konfliktust, hogy felszínre jöjjenek a problémák, mert ha nem jön a felszínre nem tudod megbeszélni, és akkor nem lesz rá megoldás. Ha egyedül vagy a terapeutával, akkor is beszélgetés, és sokszor feltesz olyan kérdéseket, ami számodra kényes témákat érint, de mégis, itt úgymond egy "védett környezetben" vagy, így sokkal jobban felszínre törhetnek nemcsak a problémáid, hanem azok kiváltó okai is, és így meglesz a megoldás is. Ezt közösen éritek el a terapeutáddal.

Mo-on a pszichoterápia protokoll írja le, hogy melyik terápia mit jelent, ezt innen tudod letölteni:

www.pszichoerdek.hu/protokollok/pszichoter/pt_protokoll.doc

2018. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy voltam már másoknál akik ennél is gyengébbek voltak.


Nem beszéltük meg milyen terápiát folytat és hány alkalom lesz. Később monda el, hogy ő milyen terápiát visz.

Na nem azt amit nekem javasoltak.


Semmi sem bukkant fel. Én mondtam,hogy ha kiderülne mi a probléma talán segítene a megoldásban is. Lehet, hogy teljesen másol van a gond, mint ahol jelentkezik.


Erre azt mondta,hogy szerinte ez nem ér semmit,mert mire mennék vele. A problémákat nem segít megoldani, sőt lehet utána majd azzal takaróznék, hogy mi miért nem megy. Szóval nem tudtam meg mi áll a krónikus önbecsülés hiánya mögött.


Mindenesetre ő nagyon elégedett volt magával és a saját bevallás szerint sok energiát rakott bele.

2018. febr. 8. 19:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval én azt hittem ez a szakma pl úgy segít,hogy kiderítjük mi áll a dolgok mögött,de úgy néz ki, hogy nem. Az nem fontos
2018. febr. 8. 19:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Én semmiféle módszer nem kaptam lásd autogén tréning.
2018. febr. 8. 19:49
 5/7 A kérdező kommentje:

Állítás szerint semmit nem vittem oda amivel dolgozni tudna. Nem volt egy konkrét valami amiben a segítségét kérném. Az önbecsülés hiánya nem volt elég.

Azt monda kellene valami cél.

Mire én, hogy az egyik baj,hogy céltalan vagyok.

Csak az volt rossz amit mondtam.

2018. febr. 8. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféle terápia létezik, a mélylélektani módszerek a leghatékonyabbak. Nézd meg a YouTube-on az

- Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

- Lelki bajok, megoldások

- Mire jó a hipnózis?

című sorozatokat, ismerd meg, hogy mi létezik.

2018. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak pszichologusoknál voltam eddig, de teljesen haszontalannak tartottam a találkozásokat. Pláne, hogy én konkrét kérdéssel mentem, és nem kaptam érdemben választ, csak kitérő maszlagot.


Aztán arra gndoltam, biztos azt akarja, hogy én döntsek, csak rosszul próbálja a tudtomra adni. Szóval tippeltem egy választ a kérdésemre, és aszerint folytattam a dolgaimat tovább.

2018. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!