Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Derealizációs probléma megoldása?

ByRoT kérdése:

Derealizációs probléma megoldása?

Figyelt kérdés

Szevasztok!


Az én sztorim az, hogy rengeteget füveztem régen, több évig, aztán 1x berosszultam tőle, azt hittem elájulok. Hamar elmúlt az érzés, aztán eltelt 1-2 nap és furcsán kezdtem magam érezni, és a valóságot máshogy érzékeltem. Lehet hogy deperszonalizációs élményeim is voltak, ezt nem veszem biztosra, mert magamról mindig is tudtam, hogy én vagyok stb, nekem inkább a világ tűnt álomszerűnek.

Már teljesen beszorongtam mikor beszívtam ezután. Nehezen engedtem el a múltat, még hónapokig nyomattam utána, de sokkal lájtosabban, majd végleg abba is hagytam, jelenleg a 4. hónapnál tartok, hogy semmi, a cigiről is leszoktam.

Ez a derealizációs élmény is javult úgy érzem rengeteget főleg ha a kiindulását nézem, de ha eszembe jut, akkor még mindig produkál tüneteket. Olvastam, hogy a szorongással függ ez össze.

Orvosnál még nem voltam, úgy érzem, hogy ez az én csatám, magamnak kreáltam a bajt, most fizetek érte, de dolgozom azon, hogy megváltozzanak a dolgok.

De egy valamiért hálás vagyok ennek az egésznek, hogy letettem a szert, a cigit, hogy változtattam az életemen, barátnőm van akivel nagyon szeretjük egymást és örökre tervezünk, saját házam, karrierem, mindez 26 évesen!

Ez az én sztorim, a kérdésem igazából az lenne, hogy volt e valakinek ilyen élménye, főleg mint nekem, a füvezéstől?

Valóban az idő oldja meg a dolgot?

Köszi a válaszokat előre is :)


UI: azért írtam ezt le ide, mert tudom hogy itt sokan olvassák a feltett kérdéseket, és ez is jó a lelkemnek, hogy kiírhattam ezt magamból :)


2018. febr. 8. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Pszichiátria. Ott többet tudnak mondani. ;)


A gaz (nem fű) egyik mellékhatása pl. a pszichózis, és okoz még sokféle mentális begetséget is.

2018. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem füvezés nélkül is előjön ez. Amúgy igen, pszichiáter segít. A stresszes időszakokban nekem is sokkal gyakrabban jön elő. Mindkettő van nekem, deperszonalizáció és diszasszociáció is. Az első olyan hogy pl amikor belenézek a tükörbe, akkor sokszor nem ismerem fel magam. A második meg olyan, hogy csinálok valamit, és hirtelen mintha felébrednék egy álomból, és csak nézem hogy ezt most én csinálom? miért csinálom ezt? mióta, hogy kerültem ide? vagy esetleg olyan, mintha nem az én életem lenne, hanem csak egy filmet néznék. Sajnos mostanában sokszor előjön, mert nagyon sok stressz ér.

22N

2018. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom elolvassa-e ezt bárki és bocsi, hogy nem válaszoltam soha, de így utólag visszaolvasva az egészet magamat se értem... :D

Ez az egész egy ökörség, nem voltam orvosnál vele amúgy.

Ez egy mókuskerék, folyamatosan szorongsz, a netet bújod mi bajod lehet, pedig pont ez a baj!!!!

Először is el kell fogadni, hogy deperszonalizációd/derealizációd van, ebben sokat tud segíteni akár a YouTube is bár elkél az angol tudás hozzá, rengeteg ember osztja meg videóban élményeit, kicsit ez segít, hogy nem vagy egyedül.

Ők is azt mondják, amit már én is, hogy még ha a legnehezebb is akkor is élni kell az életedet. Te sem hiszed el, hogy nem létezel meg mintha film lenne :D (tudom milyen érzés nagyon szar, de hidd el vége lesz)

Ez az egész nem más, mint az agy azon funkciója, hogy amikor túl sok lesz a stressz a szorongás stb. akk egyszerűen kikapcsol. Azért jön elő stresszes időszakba folyton a felettem lévő kommentben a hölgynek is!

Változtatni kell az életeden, főképp a felfogásodon hogy kezeled a helyzeteket. Igazából én csak köszönhetek ennek az egésznek! Ez egy belső harc, ezt gyógyszerekkel nem lehet legyőzni, ezt neked kell! Természetesen azt javasolom aki ebbe belekerült, hogy menjen el orvoshoz, már csak azért is, mert akkor egyből kapja a tényt magától az orvostól, hogy igen ez a baja.

A másik ami még ennél is fontosabb, a HIT és Jézus!

Mert a legdurvább az egészben, hogy olyan érzésem van, mintha azért kellett volna végigmennem ezen, hogy "haza találjak"

Nem véletlenül hívják külföldön sokan awakeningnek! Csak sajnos Magyarországon erről senki nem beszél.... pedig ezek fontos témák és sok ember szenved ebben.... pl az énekes Tóth Vera is, és nem azért hozom fel ide, hogy reklámozzam vagy rajongásképpen mert egyáltalán nem, hanem hogy lássa mindenki, hogy igenis ez egy létező jelenség!

Ő is azt nyilatkozta hogy olyan mint egy kis halál... de fel lehet kelni méghozzá erősebben!!!

Jó egészséget!

2019. aug. 12. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!