Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a kulonbseg a paranoid...

Mi a kulonbseg a paranoid szemelyisegzavar es a paranoid skizofrenia kozott?

Figyelt kérdés

Elvileg a batyam megkapta az utobbi diagnozist de nem tudom biztosra. Alapbol ellenseges hirtelenharagu gyanakvo es tamado szemelyiseg volt, de az alkohol es drogok utan meg parszor nagyon durvan hallucinalt es kozveszelyes volt. Ugy tudom csak paranoid es gyulolkodo jozanul. A hallucinacio is mar tisztan volt de a drogos mult miatt lehetett?

Betegsegbelatas 0 szoval orvoshoz nem tudom vinni csak azt tudom hogy tonkretesz engem is mikor bant. Szoval szerintetek melyik lehet a baja?



2018. febr. 9. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A paranoid személyiségzavar nem jár hallucinációval, csak doxasmákkal (téveszmékkel, pl szentül meg van arról győződve, hogy őt bántani akarják), míg a paranoid skizophrenia esetében van többféle hallucináció (szervi, érintés, hallás, látás...stb).

Egyébként mára már annyira bonyolulttá vált a diagnózis felállítása, hogy kevert esetek vannak.


A kábítószerhasználat alakíthat ki paranoid skizophreniát, szóval igen, lehet az az oka. Ha kárt tesz magában, illetve benneteket, akkor a rendőrség fogja bekísérni a pszichiátriára. Tehát kötelező lesz neki az ott tartózkodás önmaga és mások védelme érdekében.

Sok sikert a bátyádhoz!

Ui.: mivel nála ez kialakult (bár azt nem írtad, hogy erről van-e orvosi dokumentáció?!), akkor te is ki vagy téve ennek a veszélynek, persze nem 100%-osan, ne érts félre, de családban ez a probléma előjöhet, ezért igyekezz olyan életet élni, amivel a rizikótényezőket (alkohol, drog, stressz stb) csökkented.

2018. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Magában nem igazán tesz kárt, másokban annál inkább...

Igen nekem is előjöttek a tünetek, bár én 'csak' borderline lettem a bántalmazásoktól, de sajnos pszichotikus tüneteim is vannak.

Nálam nem hiszem hogy kijönne mert van betegségtudatom és magamtól kérek segítséget+ senkinek se tudnék ártani, mindent magamon töltök ki.

Köszönöm szépen hogy válaszoltál,hasznos volt :)

2018. febr. 9. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:

A paranoid személyiségzavar csak üldözési mániával, és téveszmével jár. Paranoid skizofrénia esetén még ehhez társulnak a skizofrénia jellegzetes tünetei (hallucináció, téveszme, tudatzavar, tudathasadás, érzelmi elsivárosodás, logikátlan gondolkodás, mozgáskoordinációs zavar, és stb)

Hosszútávon a droghasználat okozhat skizofréniát, igen. (Az esetek többségében ez áll a betegség hátterében)

A szüleidnek, hozzátartozóknak nem tudsz szólni esetleg? A bátyád még most is aktívan használ kábítószereket?

2018. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális...

Valahol azt olvastam, hogy a paranoid személyiségzavar nem része az ember "személyiség-csomagjának", hanem élete során felvett (tanult) dolog. Persze droghasználat talaján is kialakulhat. Nos, mivel tanult viselkedés, újra tanulható, illetve a droghasználat abbahagyása után elmúlhat.

A paranoid skizofrénia pedig kifejezetten egy betegség, amit gyógyítani kell. Ez nem "újratanulható".

2018. máj. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!