Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beírtam a jelenléti ívet a...

Beírtam a jelenléti ívet a munkahelyen mégis mindig azt képzelem mi van ha mégse írtam be, ez miért van?

Figyelt kérdés
Mindig beírom, meg emlékszem is, mégis ezt képzelem.

2018. febr. 9. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Obszesszív-kompulzív rendellenesség miatt. Szívesen.
2018. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Alighanem kényszeres ellenőrizgető vagy. Kellemetlen. Én is kényszerbeteg vagyok, és nekem is voltak ilyenjeim (kihúztam-e a vasalót, elzártam-e a gázt, bezártam-e az ajtót stb.), de ez még hagyján, később sokkal durvábbak jöttek, amit már kénytelen voltam kezeltetni. Most is gyógyszert szedek, viszont már teljesen jól vagyok, nincsenek ezek a hülyeségek.

Nem biztos, hogy csak emiatt már kezelésre szorulsz, ez még nem tűnik annyira vészesnek. Ha több kényszeres tüneted is van és/vagy már nagyon szenvedsz tőle, a mindennapjaidat rontja, akkor viszont érdemes felkeresned egy pszichiátert.

2018. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fényképezd le a jelenléti ívet és ha rádtör ez a kényszer nézd meg. Nekem ez segített akkor amikor hasonló kényszereim voltak.
2018. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit rutinszerűen végzünk, - ajtóbezárás, gáz elzárás, vasalókihúzás, és akár jelenléti aláírás... a gondolataink máshol járnak közben, automatikusan végezzük a mozdulatsort, ezért nincs róla később emlékkép, amit elő tudnánk hívni bizonyítékképpen. Aki bizonytalan önmagában, ilyenkor könnyen hiszi azt, hogy nem tette meg és bepánikolhat.-Szerintem.
2018. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!