Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hazudtam ebben a pszichológusnak?

Hazudtam ebben a pszichológusnak?

Figyelt kérdés

Már régóta beszélgetünk. Sok mindenről beszélgettünk már. És az is szóba jött hogy voltam e már együtt valakivel. Én azt mondtam hogy nem mert szegyell(t)em hogy még nem voltam együtt senkivel és még párom sem volt.

És most olyan rosszul érzem magam emiatt, pedig már régebben volt de most eszembe jutott. Minden másban mindig igazat mondok de ez olyan szégyen számomra hogy nem mondtam igazat.

Nem azért beszélgetünk mert ilyen jellegű problémáim vannak csak még nem jött olyan ember az életembe akivel együtt akartam volna lenni.


2018. febr. 10. 10:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elírtam azt mondtam hogy igen miközben még nem voltam senkivel
2018. febr. 10. 10:37
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dokinak hazudsz, testi egészséged bánja, ha pszichológusnak lelked (pszichéd) egészsége kerül veszélybe.
2018. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Gál Zoé ***** válasza:
72%
Igen, hazudtál neki.
2018. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Hány éves vagy?
2018. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elmúltam 20. Tudom hogy hazudtam ezért érzem rosszul magam.
2018. febr. 10. 10:48
 6/13 Gál Zoé ***** válasza:
10%

"Tudom hogy hazudtam ezért érzem rosszul magam."


Akkor minek kérdezed?

2018. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha azóta is jársz ehhez a pszichológushoz, szerintem bátran hozd fel a témát a legközelebbi alkalommal. Hidd el, meg fogja érteni, hogy a szégyen miatt nem merted bevallani az igazat, és leveszi rólad a terhet az, ha megosztod vele. Látod, régebben történt, mégis kattogsz rajta azóta is. Ezen úgy lehet javítani, ha kiadod magadból, ami bánt. A pszichológusnak nem az a dolga, hogy ítélkezzen feletted. Nem azért hazudtál, mert ő lenézne téged, hanem azért, mert te nem tudod felvállalni ezt, te saját magad elől is szégyelled ezt. Ezzel pedig lehet dolgozni, és az önismeretedhez, énerődhöz is hozzájárulhat, ha munkálkodtok közösen.
2018. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 én is ezt akarom viszont régebben megvádoltam hogy hazudik nekem de az meg azért volt mert nem tudtam bízni senkiben és benne sem és most olyan hülyén jönne ki hogy én hazudtam miközben öt vádoltam hogy hazudik nekem. Azóta már bízom benne és tudom hogy nem hazudott ezért is olyan rossz most ajj
2018. febr. 10. 10:55
 9/13 anonim ***** válasza:
Legyél vele őszinte, hidd el, az felszabadító érzés! A pszichológus számára nem idegen az, hogy a kliens nem bízik benne, nehéz kialakítani a bizalmat, főleg akkor, ha benned gátlás és szégyenérzet van. Szerintem nyugodtan megmondhatod neki úgy, ahogy ide is leírtad. Hogy bánt téged, amiért őt vádoltad hazugsággal, mert nem bíztál benne, de azóta már bízol benne és ezért is értél el oda, hogy most meg tudod vele ezt osztani.
2018. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lépj ezen túl, nem lényeges.
2018. febr. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!