Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió – Hogyan...

Depresszió – Hogyan kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

Most azoktól kérdezném, akiket depresszióval diagnosztizáltak és kezelték/kezelik. Hogy mondtátok el a szüleiteknek – vagy igazából bárkinek –, hogy segítségre van szükségetek?

Én rosszul érzem magam, folyton fáradt vagyok, lehangoló, szorongok, stresszes vagyok. A jegyeim is egyre rosszabbak.

Édesanyám tudja, hogy depressziós vagyok, de igazából különösebben nem érdekli. Azt gondolja, hogy elmúlik vagy már el is múlt. De én egyre rosszabbul érzem magam, csak nem tudok segítséget kérni. Ti hogy tettétek?



2017. nov. 20. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
így: rosszul érzem magam
2017. nov. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy lejön neki, hogy ez elérte a BETEGSÉG szintjét, gondolom a tanulnányi eredményed még nem romlott.

Mondd el neki, hogy úgy érzed, hogy romlani fog, nem fog a fejed, akárhogy tanulsz.

Talán attól megijed és elhiszi, hogy nemcsak egy fáradtabb állapotról van szó.

Tanárnak is szólhatsz.

2017. nov. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsánat, túl gyorsan olvastam. Tehát romlott az eredményed.

Ilyenkor nehéz megszólalni, tudom, de muszáj lesz.

Ha könnyebb egy tanároddal beszélni, hívd félre. Segíthetne anyukádat meggyőzni. Anyukád gondolom dolgozik, mint egy güzü, elfoglalják a mindennapok gondjai és nem lát tovább az orránál.

2017. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!