Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyomorfajas idegi alapon?

Gyomorfajas idegi alapon?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja már hogy ha olyan ételt eszek ami fuszeresebb mondjuk pizza akkor jön fel a gyomorsav és fáj szur a gyomrom.

De már dietaztam azóta kétszer és ha elkezdtem enni akármit jött a sav . Kb két kete már nem eszek rendesen csak nagyon keveset hogy jobb legyen a gyomrom és salvus vizet iszok valamennyit kezd is enyhíteni a gyomorfajason. Stressztől lehetséges? Amúgy is szorongást szedek gyógyszert. De most van egy nagyobb gondom amit nem tudok megoldani annyi pénz kellene hozzá és ez kikészített. Azóta van kb gyomoroanaszom is mióta promplemam van.

Voltam vele orvosnál írt gyógyszert és azt mondta 2 hét múlva menjek vissza ha nem múlik gasztro . De én félek nem akarok tukrozest és attól is félek nehogy komolyabb bajom legyen .


2018. febr. 14. 14:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi ha valamit rosszul írok csak a telom magától atalitsa amit írok .
2018. febr. 14. 14:17
 2/6 A kérdező kommentje:
És amit elfelejtettem hogy többször bufogok is .
2018. febr. 14. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a neve, hogy gasztrointesztinális problémák. Azaz emésztési gondok, gyomorpanaszok, amik idegi alapon vannak. Puffadás, büfögés, emésztési nehézségek, gyomorideg,fosás, stb. Én nem mennék tükrözésre, mert fölösleges szenvedés, ráadásul a stressztől csak fokozódnának a tüneteid. Ha meg tudnál nyugodni, akkor elmúlnának, de persze így is időbe telik.
2018. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ez a baj hogy csak akkor tudok megnyugodni ha megoldódik a problémám.

De vajon ha meg is nyugszok mennyi idő még elmúlik? Köszi hogy írtál :)

2018. febr. 14. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Okozhatja a szorongás, csak sajnos attól még a visszaáramló gyomorsav ugyanúgy kárt okoz a nyelőcsövedben, és a fogaidnak is árthat. Ezért valahogy kezelni mindenképp fontos. Próbálj meg megbékélni a helyzeteddel, tudom, hogy nehéz, meg nagyon bántja az embert az ilyesmi, de ha ezzel tönkre teszed magad, akkor a végén te jössz ki rosszul belőle.


Ha sikerül a lelkedet belül rendezni, akkor lehet, hogy a gyomorpanaszod is megszűnik. Ha ez nem jön össze, akkor menj vissza az orvoshoz, és azt is mondd el neki, hogy a gyanúd szerint a szorongásod okozza a panaszaidat. Így jobban fogja tudni, hogy milyen vizsgálatra érdemes elküldenie. Menj el a vizsgálatokra, amit javasol, inkább tíz perc kellemetlenség, mint hogy utána egész életedben szenvedj a rossz nyelőcsöveddel.

2018. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az orvosnak el se kellet mondanom látta rajtam és kérdezte is.

Mondta is hogy idegi alapon lessz.

És a gasztrot is nevetve mondta amúgy nagyon rendes az orvosom .

A gyógyszert amit írt nem merem szedni annyi mellékhatás van felsorolva

2018. febr. 14. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!