Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitil nevű antidepresszánst...

Escitil nevű antidepresszánst szedek. Mennyi idő míg hat?

Figyelt kérdés

Három napja szedem és hát nem érzek tőle még változást. Kicsit többet alszok (naponta 9-10 órát) meg fáradt és álmos vagyok napközben. Emellett nem nagyon kívánom a szexet. Lehet hogy a gyógyszertől? F 3200 kódú diagnózisra kaptam a gyógyszert ez súlyos betegség amim van?


KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT.


2018. febr. 18. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A kódod enyhe depressziós epizódot takar. Nyilván meg volt az ok, hogy miért kaptál antidepit. Nekem középsúlyos a bno kódom.


Én scippat szedek kb 3-4 hónapja. Gondolom a doki mondta, hogy idő kell amig hatni kezd. A tüneteid amik most vannak, azokat meg simán okozhatja a gyógyszer. Benne is van a betegtajekoztatoban.

2018. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Escitil és a Scippa ugyanaz, Escitalopram a hatóanyag csak más a nevük, a gyártójuk.

Az álmosság érzet és a libidó csökkenés már a gyógyszer hatása, előbbi egy hónap után megszűnik s már nem leszel olyan ásítozós tőle. A libidó csökkenés meg hát ki tudja... Az csak a gyógyszer abbahagyását követő egy hónap utánlesz a régi "elvileg", gyakorlatban meg ki tudja...

Ha nem annyira muszáj ne szedd, csak ha tényleg képtelen vagy enélkül normális életet, szociális életet élni

2018. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előbbi vagyok, azt elfelejtettem, hogy két-három hét kell mire az igazi hatását megérzed. Én azért egy-másfél hónapot szavaznék ezeknek a gyógyszereknek.

Ajánlom neked az Ébredések Alapítványt és különösen Dr. Harangozó Juditot, igazán tudja, hogy mikor van szükség egy beteg számára gógyszerre és mikor nem. Sok orvos túl könnyen felírja és többet árt vele mint használ.

2018. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minimum 2-3 hét, mire érzel valami jót is, max 6 hét, és ennél többet ne is várj, ha nem válik be.
2018. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem nagyon vált be, igazából semmi hatása nem volt.
2022. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!