Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az ofőm rájött hogy vagdoso...

Ha az ofőm rájött hogy vagdosom magam mit tud tenni?

Figyelt kérdés
Apukám nemrég beszélt vele, és apukám árulta el az ofőmnek, ilyenkor ugye nem tud tenni olyat ami nekem rossz? Előre is köszi a válaszokat! 13L

2018. febr. 18. 18:43
 1/10 anonim válasza:
28%
Ne vagdosd magad kérlek. Semmi jó nem származik belőle, és utólag biztosan megbánod. Ne csúfítsd el a testedet.
2018. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha már apukád tudja akkor ennél többet nem tehet. Max elbeszélget veled vagy elküld a suliorvoshoz.
2018. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tud csinálni. Maximum beszél a szüleiddel, hogy keressenek fel egy pszichológust, ilyesmi.

Mindenesetre remélem minden rendbejön és abba hagyod a vagdosást. Értem a problémát, én is átestem rajta. Tényleg semmi jó nem származik belőle! :(

2018. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
NE vagdosd magad. mondd, megis eddig mi lett jobb attol , ha csinaltal 1-2 vagast magadon? ugye, hogy semmi. sot, most meg azon is aggodhatsz, hogy ki latja, es aki latja, szol e a csaladodnak, vagy sem. allj le rola nagyon gyorsan.
2018. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Mivel egy kérdésedben ( https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__.. már kifejtetted, hogy csak azért csinálod hogy figyeljenek rád, ez összejött. Most meg ez sem jó?


Már tudja az osztályfőnököd, tudni fogják a tanáraid, és ne félj, hamarosan az egész iskola rajtad fog röhögni. Ugyanis ne legyenek illúzióid, ezt az emberek nagy része szánalmasnak tartja, és sajnálat helyett gúnyolni fognak meg alázgatni.


Ha mázlid van, a kis karcolásaid nyom nélkül eltűnnek majd, ellenkező esetben készülj fel rá, hogy mindenhol észre fogják venni, és már jó előre meglesz az embereknek a véleményük rólad. Még fiatal vagy, de elárulom, lesz majd több állásinterjúd. Lesznek felnőtt munkatársaid. Lesz párkapcsolatod. Honnan tudod, hogy olyan társad lesz, aki el fog így fogadni? Sőt, még ezt se nagyon érted, de lesz egy anyósod is, akikről ugye köztudott, hogy kevés esetben szimpatizálnak a fiuk választottjával. Ezekkel a sebekkel pedig fegyvereket adsz minden mostani és jövőbeli ellenségednek.


Hülyeségnek tarthatod amit írok, de lehetnek komolyabb következményei is. Szeretnél heteket eltölteni egy pszichiátrián, amit a büdös életben nem mosol majd le magadról többet?


Legalább próbálj ezeken elgondolkodni. Mi hiányzik neked, mire vágysz, mi a rossz az életedben?

2018. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Milyen elterjedt lett ez a vagdosás... Mond csak jó érzést vált ki belőled?! Vagy mégis mi a fene olyan jó benne, hogy ezt teszed magaddal? Tudod, hogy egész életedre viseled majd a nyomát és lesznek munkahelyi, párkapcsolati nehézségeid a gyerekkori fasságaid miatt? Gratulálok a mai szülőknek és gyerekeknek egyaránt akik idáig engedik süllyedni a gyerek lelkivilágát...
2018. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki!


Figyelj arra, amit most mondok neked.


9 éve mutatom magamon a borderline személyiségzavar tüneteit, de még én magam sem gondoltam sokáig, hogy beteg lehetek. Azt hittem, hogy csak a tinikor hülyéskedik velem, mert akkoriban más osztálytársaim is osztottak meg öngyilkosos dolgokat, csak kiderült, hogy ők egy percig sem gondolták komolyan, és hamar életvidámmá is váltak egy rövidebb "depis" időszak után. Utána egyre rosszabb lett a helyzet, a végén már a fizikai tünetek is megjelentek - kivizsgáltattam őket, és mivel a szerveim egészségesek, így pszichés alapon jelentkeznek azok is.


Úgy érzem, hogy az én életem másképp alakult volna, ha 13 évesen valaki komolyan vesz, és megfogja a kezem. Mondjuk akkor rajtam még voltak ilyen jellegű sérülések, de a viselkedésemen, kedélyemen azért látszott.


Én őszintén remélem, hogy az édesapád és az osztályfőnököd tovább viszi az ügyet, egészen addig, hogy ténylegesen pszichológushoz/pszichiáterhez kerülj, és megkapd a szakszerű segítséget.


Viszonyításképp: én 22 éves vagyok most.

2018. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
#7 Nézd már meg, hogy hány ilyen kérdése volt már, a felhasználóneve alapján. Nem más ő, mint egy kis pózer, aki így próbál kitűnni a tömegből, közbe meg ugyanaz a kategória, akikről írtál: csak divatból akar "öngyi" lenni.
2018. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem vagyok pózer úgyhogy nem tudom mit kell oltogatni ! És ha ennyi érdekel képzeld nem egyedüli ez a fiók ugyanis az barátnőm is használna ha ennyire érdekel és igen vagdossa magát és cigizik ha meg nem hiszitek el csak sajnálni tudlak titeket!
2018. febr. 19. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!