Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szellemi zavartság vagy...

Szellemi zavartság vagy szorongás mitől lehet? Egyáltalán mi ez? Volt már hasonlóm, de ez most nem annyira olyan.

Figyelt kérdés

Kb másfél éve zúg a fülem, ez szellemi kimerülést és pulzusemelkedést okozott nálam. Többféle gyógyszert szedtem a pulzusomra, most napi 30 mg Betalocot.

Volt már derealizációs élményem, ami 1-2 hónapig tartott Betaloc ZOK miatt, akkor olyan volt, mintha egy filmben lennék, teljesen ködös volt minden.


Most viszont tiszta a kép, de ... Nem is tudom megfogalmazni. Mintha fura lenne rádöbbenni, hogy élek, fura "kinézni a fejemből", fura hogy én én vagyok, félek a haláltól, de az élettől is, hogy mivan, ha ez csak egy illúzió, mi van ha nem is létezik az, amit látok, sokszor fura körbenéznem, rádöbbennem, hogy ez az életem, stb... Nagyon félelmetes.


Mit tegyek? Ez csak szorongás, vagy meg fogok bolondulni? Nagyon félek! Egészséges szeretnék lenni, rengeteg célom van, de megbénít a saját tudatom.


Pszichológusnál voltam már korábban, kb 10 alkalom, de csak trécselgettünk, semmi komoly szakmai beszélgetés nem volt, pszichiáterhez el sem merek menni, mert ha ő meg is fejtené szakmailag, tuti gyógyszereket is írna...


Köszönöm

20L


2018. febr. 19. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

szia,


(sajnos) tudom mirol beszelsz, hogy hogy erzed magad. nagyon nehez megfogalmazni, de hidd el, nem vagy egyedul. mar legalabb ketten vagyunk, es hidd el, meg tobben. nekem nagyon sokat segitett a tudat, hogy nem vagyok ezzel egyedul, mert sokaig en is azt hittem, itt a veg , nem vagyok normalis, es nem lesz jobb soha. de bizz magadban, jobb lesz. nem szedtem soha gyogyszert erre , es azt hiszem jol dontottem, hogy nekem mondtam a gyogyszerre, pedig sokszor egyszerubb lett volna bekapni valamit, amit a doki irt. nem itelem el azt sem, ha valaki inkabb beszedi a gyogyszert, biztos hogy van olyan, hogy mar csak az segithet. szerintem keresd fel a pszichomokust, es beszelgess el vele a problemadrol, majd o felmeri, hogy mit tudtok kozos erovel tenni, es ha gyogszert ir, ne zarkozz el az elol sem, csak gondol meg 100x, hogy elkezded e. lehet, hogy epp ez a lepes visz majd kozelebb, hogy eleg eros legyel gyogyszerek nelkul is lekuzdeni magad. nekem az segit nap mint nap, hogy van egy szereto ferjem, hamarosan babank, szep eletunk kozosen, van miert " eroszakolnom magam" a boldogsagert. :) :D bar talan ez kicsit hulyen hangzik. ha kerdesed van, irj privatot nyugodtan.

2018. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy derealizációd és deperszonalizációd van. Ezeket az agy csinálja, de nem veszélyesek és nem károsak. Nem fogsz megbolondulni, ez a 2 tünet gyakoribb, mint hinnéd, és általában szorongástól van.
2018. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Remélem, hogy tényleg csak derealizáció.

Kedves Kettes, neked is volt már esetleg ilyen élményed?

2018. febr. 20. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!