Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hallucinációk?!

Hallucinációk?!

Figyelt kérdés

Ezek az esetek már bő 6-8 hónapja történtek velem egy pokoli korszakomban de azért kifejteném és a hallucinációim okaira lennék kíváncsi elsősorban!

1.Egy nap találkoztam egy ismerősömmel és összehadovált nekem mindenféle hihetetlen dolgot magáról,hogy mekkora ember és ennyi meg annyi pénze van és ekkor az elmémből jött egy "üzenet" hogy: "egy szavát se hidd el".

2.Ekkor nagyon stresszes voltam,hatalmas volt az önvádlásom és egy szép nyári nap volt,ültem a lépcsőn és simogattam a macskát mikor is beugrott egy hangos de mégis suttogó hang hogy: "öld meg!" (ez volt a hab a tortán,testileg teljesen rosszul lettem)

3.Vártam a sorom a pszichiáteremnél és egyszer csak jött egy újabb "üzenet" mégpedig egy női hang suttogva a nemet említette.

Lehetséges okok:

1.Disszociatív identitászavarom van és ebből kifolyólag következtettem arra hogy talán a másik személyiségem így akart velem kapcsolatba lépni vagy esetleg megóvni.

2.Mikor ezek a hallucinációk lezajlottak bennem egy nagyon nehéz korszaknak a közepébe voltam,bipoláris zavar,pszichózis,folytonos önvádlás,bűntudat és rémálmok.Éppen ezért gondoltam arra hogy talán a zavarodottság váltotta ki ezeket a képzeletbeli utasításokat/figyelmeztetéseket?



2014. dec. 10. 16:24
 1/7 anonim válasza:
37%
Szia. Húú, ez nagyon durván hangzik, én nem értek annyira az ilyen dolgokhoz, de érdekelnek és úgy tudom ilyesmi tünetek tényleg a skizofréneknél fordulnak elő, kétlem h a bipolárisok hangokat hallanának. Ezzel mindenképp fordulj orvoshoz, hiszen kitudja mikor jöhetnek újra elő a hangok, és bármire kérhetnek..
2014. dec. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ebben az időszakomban csupán pszichotikus voltam de nem skizofrén!

Tudom,összekeverendő ez a két dolog viszont miután hallucináltam tudtam hogy ez csak a képzeletem szüleménye de azért mégis csak valóságos volt az egész.

Azóta már járok pszichiáterhez és sokat segített/segít!

2014. dec. 11. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez sima hipochondria.
2014. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hipochondria? egy szakember által is tanúsított hallucináció az hipochondria?:'D tudom mi az de ezek téves észlelések voltak.
2014. dec. 11. 16:26
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
A szakember alatt nyilván agykurkászt értesz. Elárulom neked, hogy az orvostudomány bevallottan semmit sem tud az emberi elme működéséről. Az pedig, hogy a pszichológus igazolja a hitedet, nyilvánvaló. Ő is a piacról él, mégpedig egyre rosszabbul, hisz évről évre mind többen kerülnek ki friss diplomával. Hát nem csodálatos, hogy a "betegek" száma ennek ellenére sem csökken, hanem növekszik?
2014. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem hogy mit akarsz mondani és tudom is hogy nem minden olyan jó és szép ahogy az tűnik ebben a világban,hisz az emberek nagy része romlott és korrupt.

Viszont azt tudom hogy ez hallucináció volt és szinte már a valóságnál is élethűbb volt.

2014. dec. 12. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Két malomban őrölünk. Én nem a hallucináció tényéről vitatkozom, hisz az bármikor előfordul egy húzósabb kimerültségtől is. Viszont úgy dobálózol az ilyen kifejezésekkel (.Disszociatív identitászavar...másik személyiségem...hallucinációk...bipoláris zavar...pszichózis...folytonos önvádlás...bűntudat) hogy nyilvánvalóvá válik, rendszeres látogatója vagy az agykurkászoknak.
2014. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!