Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem érzek? Miért nincsen...

Miért nem érzek? Miért nincsenek érzéseim?

Figyelt kérdés

Alapjáraton egy mosolygós srác vagyok aki mindig vidámnak tűnik. De nem érzek se haragot, boldogságot, szeretet egyszerűen üres vagyok. Nem vagyok se empatikus se semmi.

Ez mitől lehet?

18/F



2018. febr. 20. 18:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia, mennyire vagy őszinte magadhoz? Fájna, ha elveszítenéd egy családtagodat, baratodat? Nem érzel szeretet irántuk? Haragot, gyűlöletet azok iránt akik bántanak? Megalaznak?
2018. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Őszinte vagyok magamhoz is meg persze máshoz is. Nem igazán zavarna se a családtag se a barát elvesztése. Nem érzek azok iránt haragot esetlegesen gyűlöletet akik anno bántottak vagy megaláztak. Sajna megtörtént ez van. De hidegen hagy.
2018. febr. 20. 19:59
 3/11 anonim válasza:
Én asperger szindromas hölgytől hallottam hasonlót. Mennyire érzed magad kívülállónak, mennyire érzed, hogy normálisat kell jatszanod a többiek előtt?
2018. febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem játszok normálist. Adom önmagamat. Sajna a mai világban eléggé mást jelent a normális vagy is az én korosztályomban. De ha úgy vesszük igen kívülálló vagyok a többiekhez képest.
2018. febr. 20. 22:35
 5/11 SyfaDiaz válasza:
69%
Ez amúgy egy szochiopata leírása.
2018. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Vokt mar pelda arra, hogy megtörtént, hogy elveszítettel valakidet és nem érdekelt? Én azt gondolom, ha igen, mindenkepp tudnod

Kell, hogy ez nem normális dolog és esetleg veszélyes is lehet. Érdemes lenne elmondanod ezt egy pszichiáternek.

2018. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 6/6 Időpont ma 13:24

Mit értesz az alatt, hogy veszélyes is lehet?

2018. febr. 21. 18:50
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.
2018. febr. 21. 18:50
 9/11 anonim válasza:
A veszély alatt azt értem, hogy ha nem érzel együtt, nehezen tudod felmérni, más emberek bizonyos tettek következtében hogyan éreznek. És így elég sok fájdalmat lehet okozni másoknak. Arról nem is beszélve, hogy egy esetleges rossz társaság könnyen kriminalizalhatja azt a személyt, akinek nincsenek érzései. Leegyszerűsítve, könnyebben elkövet bűncselekményt is az, akinek nincsenek érzései, és nem tudja reálisan felmérni tetteinek súlyát.
2018. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

[link]


Nézd, ez nagyon érdekes cikk!

2018. febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!