Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek amnéziája van,...

Ha valakinek amnéziája van, lehetségesek a következők?

Figyelt kérdés

Egy önálló novellát kell írnunk irodalomból...

És a történetemben lenne egy baleset, ahol a nő elveszíti az emlékeit, de szeretném ha hiteles lenne az ìràs azèrt kèrek itt segìtséget. Google-ban is keresgéltem a témával kapcsolatban, de ezekre a kérdésekre nem kaptam választ.

Szóval:

Ha a nő amnéziás lett, kiesett mondjuk 5 èv az életéből, nem emlékszik semmire, DE lehetséges e az, hogy például zenék, dalszövegek megmaradtak? Vagy például ha 5 èvvel ezelőtt mèg nem beszélt az illető németül, de valaki random elkezd hozzá németül beszélni, akkor automatikusan németül beszél vissza?

Vagy telefonszám, megmaradhat?

Még egy dolog, milyen vizsgálatokon kell keresztül esnie a baleset utàn? Vagy megfigyeléseken?

Válaszokat előre is köszönöm! (Tudom, hogy egy kicsit a fogadom filmre hùz a story, de csak a balesetet szedtem ki belőle, mert más nem jutott eszembe, amitől amnéziás lehet valaki)

17L



2018. febr. 20. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem nem marad meg semmi. De ebben nem vagyon biztos.

A vizsgálatok közt lehet vérvétel, röntgen illetve koponya CT biztosan vannak. Szóbeli vizsgálat, beszélgetés az orvossal, ami alapján fel lehet mérni hogy mennyire súlyos az amnézia

2018. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!