Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongás?...

Generalizált szorongás? Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam pszichiáternél és sajnos generalizalt szorongasom van. Van valaki aki esetleg hasonló helyzetben volt már? Olyan reménytelennek érzem a gyógyulást :( Egyelőre Rivotril irt fel napi 3X1 Ma kezdtem el de még nagyon semmi hatását nem érzem :( Legközelebb amikor megyek akkor kapok hangulat javítót is.

Nagyon köszönöm előre a válaszokat!


2018. febr. 6. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek volt egyidejűleg több ilyen problémája is, semmilyen gyógyszer nem vált be, pedig sokat kipróbált (mondjuk, neki a nyugtató csak "másodlagos" volt). Emiatt - meg a mellékhatások miatt, plusz mert mindig nagyobb adagot kell szedni, ha hosszú ideig ilyenekkel él az ember, inkább abbahagyta a próbálkozást.

Most kb. fél éve magnéziumot, b-vitamin komplexet és Omega3-at szed minden nap, és nagyon sokat javult az állapota.

Ezeket javaslom neked is, akár gyógyszer mellett is.

Megjegyzem, a különböző pszichés problémákra nem csak gyógyszeres kezelések vannak, hanem egyéb terápiák is (pl. viselkedésterápia), csak ezekre az állami szektorban nem igazán van idő (pedig kellene...), meg akarat se. :(

2018. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem is ilyen jellegű bajom lett, mondhatni egyik napról a másikra, pánikrohamokkal színezve (eleinte) Valóban úgy látja az ember, hogy reménytelen a gyógyulás, de aztán jön 1-1 jobb nap, aztán pár rossz után megint jobbak...Kicsit hullámzó, de nem szabad megtorpanni a kisebb-nagyobb visszaeséseknél.

Én ahogy éreztem, hogy valami gáz van,pszichológust kerestem. Már az első beszélgetések megkönnyebbítettek picit, hogy elmondhattam, hogy hogy érzem magam. B vitamin komplexet, C vitamin 1000-t, omega-3 (1400-es)-t szedek, meg néha magne B6-ot, (cink, biotin, folsav - ezek is benne vannak a B vitaminomban, C-vitaminomban, amolyan kombik)Gyógynövényes nyugibogyókat szedegetek, (külföldön élek, itt mások vannak mint otthon) sokat nem segítettek, de valamicskét azért csak-csak. (Most a rózsagyökérrel kezdek próbálkozni, alvásproblémára mondták még az 5htp-t, de azt még nem próbáltam.) Talán mindezek együttese meg a pszichodoki segítettek, javulok. Igyekszem minél több programot csinálni, lekötni magam, az is segít sokat!Sportot igyekszem bevezetni, kisebb-nagyobb sikerrel. Elfoglaltságot, hobbit kell(ene) találni. Én nem szedtem végül semmi nyugtatót,szorongásoldót (gyógyszert), noha kaptam én is, de rettegek tőlük. Szóval a fentiekkel próbálkozom, javulgatok, így ezeket tudom ajánlani!


Mielőbbi javulást kívánok!

2018. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!