Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a kényszeres...

Hogyan küzdjem le a kényszeres gondolatokat?

Figyelt kérdés

Már egészen kicsi koromban észrevettem, hogy fura gondolataim vannak. Pl van valaki előttem,arra gondolok, milyen lehetne megpofozni, de ez csak egy példa, és ezután mindig kínosan érzem magam, hogy gondolhatok ilyeneket. Meg véres képek ugranak fel az elmémben, ezektől néha rosszul leszek, pl ma a buszon jutottak ilyenek eszembe, rögtön légszomjam lett, úgy éreztem, nem bírom ki a zárt térben. Ezektől hogy lehet megszabadulni, lehetőleg pszichológus nélkül?

15/L



2018. febr. 21. 17:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Pluszba, sokszor van, hogy elképzelek magamnak egy teljesen más életet, de már harmadikos koromban voltak ilyenek, hogy ilyeneket képzelődtem.
2018. febr. 21. 17:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyeneket elképzelni mindenki szokott. De ha neked ettől légszomjad is van, az már kicsit komolyabb. Lehet, hogy szükséged lesz dokira / pszichológusra.
2018. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kellemetlen gondolataid vannak, akkor próbálj meg másra koncentrálni. Alkalmazz légzéstechnikát!
2018. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pedig a pszichiáter itt az echte megoldás. Egy bizonyos szint után már nem megy anélkül. Ha még nem vagy ezen a szinten, akkor azzal segíthetsz magadnak, ha megérted, hogy ezek csak gondolatok, és az égvilágon semmi nem következik belőlük! Ne akard mindenáron elterelni őket, fogadd el, hogy vannak, de tudd, hogy nem fognak valóra válni meg semmi, nem kell félni tőlük, mert nem árthatnak neked.

Remélem, segítettem!

2018. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából ez jó ötlet, mert ha belegondolok, akkor mások tényleg nem tudják mire gondolok, így szégyenkeznek sem kell.
2018. febr. 24. 10:05
 6/7 anonim ***** válasza:
A gondolataid csak gondolatok. Ahhoz h a gondolataid valóra váljanak, tenni is kellene értük. Ha gondolsz pl. arra h símogatsz egy cicát, ahhoz kell
2019. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*h legyen egy cicád, odamenni hozzá, megérinteni. Ezek a betegséged okozta gondolataid, tehát ne félj tőlük, engedd tovább őket!
2019. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!