Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dermatillománia (kényszeres...

Dermatillománia (kényszeres bőrtépkedés) ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves lány vagyok, legalább 13 éve kényszeresen tépkedem a bőrömet. (Nem emlékszem pontosan, mikor kezdődött.)

A stressz is befolyásolja valamennyire, hogy milyen az állapotom, de alapvetően mindig csinálom. Napi több órát vesz el az életemből a kényszercselekvés. Sajnos ez az egész teljesen rányomta a bélyegét az önbizalmamra, itthonra is mindig kisminkelem magam, arra az esetre, ha valakivel találkoznom kellene.

Tudnátok adni tippeket, hogy hogyan lehetne leküzdeni ezt a betegséget? Esetleg, ha van itt valaki, akinek szintén van ilyen jellegű problémája, és van tapasztalata pszichológussal/akármilyen gyógymóddal, írjon!


Előre is köszönöm a válaszokat! (:



2018. jan. 30. 23:20
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Hol tépkeded magad? Az én esetem, mondjuk nem ennyire súlyos, esténként szoktam a talpamról tépkedni a bőrömet, mert valamiért sokkal gyakrabban "vedlik" mint, egy átlagos embernek.

Csak egy pszichológust tudnék tanácsolni, nekem nagyon sok mindenben segített! :)

2018. jan. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! A körömágyammal kezdtem, most pedig az arcomon szoktam általában. De van, hogy máshol is. :(
2018. jan. 31. 08:13
 3/3 anonim válasza:

Hello, nem hinném hogy még látod de, ha igen akkor már megérte írnom. Én is már évek óta küszködöm a dermával és nekem leginkább a stim- játékok váltak be. Utána tudsz keresni interneten, elég hasznosak főleg hogyha ösztönösen csinálod. Ha a tükör is triggered próbáld letakarni,vagy limitálni mennyi ideig állsz előtte(pl. 5 perces stopper a telefonodon). Próbálj a bőröd gyógyítására pont annyira fókuszálni mint a tépkedésre, mert így kevesebb lesz a tépkedhető, nyomkodható felület. Próbáld meg bekenni a potenciális felületet valami jó zsíros krémmel( ha seb, ha pattanás inkább ne,) így kevésbé fogod érezni magát a varratot/hámlatot.

A dermát pszichológusnál álltalában kognitív viselkedés terápiával szokták kezelni, viszont én nem találkoztam még olyannal aki komolyan venné.

Ha még releváns a téma, akkor sok szerencsét, és ne feledd sokan éreznek úgy mint te :)

2022. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!