Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretet mentes gyermekkor,...

Szeretet mentes gyermekkor, bántalmazás, verbális bántalmazás tartósan, hogyan segíthetnék egy felnőtt férfinak?

Figyelt kérdés

Gyermekkorában hamar elvesztette az anyját.

Az apja durván bántalmazta, nem csak az ő elmondása alapján tudom, hanem a család többi része is. Romlott ételek adása szándékosan, fenyegetések, büntetések, túlzott szigor, ajándékokat amiket kapott, eladta az apja. Megölte az állatait. Nem mehetett pisilni, majd mikor bepisilt akkor elverték.

Illetve verték.


Mostanra felnőtt lett. Én a barátnője vagyok.

Kettős személyiség jellemzi, érzelmileg bizonytalan, nehezen mutatja ki az érzelmeit, a szex meg nagyon nagyon kevés.


Mindezek mellett szeretem, úgy, ahogy van.

Sok türelem kell hozza.


Mit tudtok tanácsolni annak érdekében, hogy ezen túl tudjon lendülni? Az orvos kizárt.

Nem akar.


A kevés szex köszönhető annak, hogy ilyen gyerekkora volt?

És 24 évesen “jött ki nála”? Volt eddig 1 barátnője, nem több.

Én vagyok a 2.

Elvileg azzal rendben volt, de ennek már 5 éve... tehát 4 évig nem volt semmi szexuális kapcsolata!


Amit jelenleg teszek:

Türelmes lettem vele, mert eddig én is értetlen voltam.

Illetve hagyom és nem járok rá.


2018. febr. 22. 14:09
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Szerintem beszélgess vele nagyon-nagyon sokat. Ha ilyen gondjai vannak, nem a mindenféle szükségletek hiánya miatt kell elsősorban rendbehozni, hanem ő miatta. Ezután változni fog az életviteletek is.

Ha pszichológushoz, orvoshoz nem akar menni, megteheted Te, hogy felkeresel egyet, elmeséled neki, mi a helyzet ő majd biztosan szakértőibb tanácsot tud adni. Ha van valamilyen szorongása, akkor lehet emiatt nem akarja a külső segítséget. Ebben az esetben lehet jobb is, ha csak te beszélgetsz vele, pszichológus se tenne mást, gyógyszert erre nem lehet adni.

Csak tényleg keress fel egy hozzáértőt, aki el tudja mondani, hogyan segíts neki Te otthon. :)

2018. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?
2018. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha elolvasod, akkor ott van benne.
2018. febr. 23. 13:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem fog tudni egyedül átlépni ezen, és ez csak rosszabb lesz, hidd el.

Párommal mi is próbáltuk magunk megoldani, de csődöt mondtunk.

Kell a szakember, beszélj a lelkére, kísérd el egy jó pszichiáterhez.

2018. febr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sokat beszélt a párom rola szerencsere. Az idő oldotta meg, a stabil kapcsolat.
2018. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!