Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy kicsit túltolom magam...

Egy kicsit túltolom magam néha nyugtatókkal, amikor szét vagyok este. Most annyi problémám van, hogy túladagolom magam, hogy úgy erezzem, erre szuksegem van ilyen időszakokban. Hány nap szükséges, hogy fel bírja dolgozni ezt a sokkot a szervezet?

Figyelt kérdés
2018. febr. 23. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Gytógysze helyett egy jó pszichológus kellene neked. A túladagolás egyenlő a halállal. Ha a Lelki elsősegélyt felhivod, az is jó, 116 123 a számuk.
2018. febr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Ne told túl magad vele, csak előírtat vegyél be, ha nagyon muszáj. Még jobban hozzászoksz. Másrészt veszélyes. Ahogy az első írja, terápia, addig is kibeszéled magad, míg megoldódnak a problémáid! Fel a fejjel!
2018. febr. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Megpróbálok keresni egyet, amint letudom a hátralevő két hónapot a tanfolyamból, ahová járok. Már csak ezért sem kerestem eddig pszichológust, mert így is elég későn érek haza, rengeteget kell tanulni masnapra, és általában már tompa vagyok, mire hazaérek.

Viszont nagyon szépen köszönöm szépen a segítségeteket! :)

2018. febr. 24. 07:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Magánt keressél, az államiba a pszichiátrián át vezet az út, ahol már nyilván jártál, de az államiban nem törődnek az emberrel. Magánrendelésen kapsz is valamit a pénzedért. Az állami (pszichiáter) meg vagy továbbküld, vagy nem. 2. vagyok
2018. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, összekevertelek egy másik kérdezővel (pontosabban a gyógyszereket), azért írtam azt, hogy "nyilván már jártál az állami pszichiáternél". Elnézést kérek. Előző
2018. febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rossz híreim vannak a számodra. Ha kialakul a tolerancia a nyugtatókra, akkor komoly károk keletkeznek az agyi receptorokban. Ezek kijavulnak, miután kitisztult a szervezet, de beletelhet 6-18 hónapba is. Szóval a mostani lazulásért súlyos árat fogsz fizetni a későbbiekben.
2018. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Speciel ismerek egyet itt helyben, de a nő alig idősebb nálam, mondhatni, kezdő még. Meg persze ismerem a baráti körét, es félek, hogy ami odabent elhangzana, az kijutna.


______



Kedves utolsó!


Pontosan mit értesz az alatt, hogy ezért akár később komoly árat fizethetek? Halál?


Tudom, hogy mennyire károsak a gyógyszerek, különösen a nyugtatók, és éppen ezért előbb-utóbb le szeretném rakni, csak ahhoz rendbe kell tennem az életemet. De mint említettem, csak néha lépem meg ezt, hogy 6-8-10 mg-ot magamba nyomok.


Szóval meddig várjak, hogy a normál adaggal folytathassam? Mert tudtommal nem lehet csak úgy hirtelen eldobni.

2018. febr. 24. 21:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a 4. vagyok, és szedek/szedtem ezt-azt, úgyhogy éppen engem is érdekelne,mire gondolt a válaszoló. Csakhogy ahogy a piciáter nekem elmagyarázta a cuccok eleve a receptorokra hatnak... És egyébként abbahagyás után különböző fokozatok vannak, ahogy eltűnnek a szervezetből, és a 18 hónap sem h.lység, éppen a múltkor gondoltam erre. Nincs róla pontos infóm.

Csak fokozatosan lehet abbahagyni, hiszen, ha rendszeresen szedted, hozzászoktál. És mellette az is kell, hogy a stressz szűnjön, megoldani a gondokat, és dolgozni magadon. Mert csak úgy működik a dolog. Évekig nem jó ilyeneken élni.

2018. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem fogsz belehalni, ha rendszeresen szedsz valamit, ne ijedj meg, de ezek az extrém adagok (nem tudom mit szedsz és mennyit, és hogy van felírva, és miért veszel be többször annyit), ezek az extrém adagok veszélyesek, és ezek esetleg életveszélyt is okozhatnak.

Oké, hogy tanfolyam, meg élet, meg stressz, de miért csinálod ezt, hogy dupla adagot (vagy ki tudja) veszel be?

Érdekességképpen megemlíteném, hogy felfedeztem magamnak a mellékvesefáradtságot. Csak magán endokrinológus kezeli, még várom, hogy meglegyen rá a pénzem, szóval pont a kortizol hormont nem termeli a szervezet, ami megvédene a stressztől. És még érzékenyebb lesz az ember a stresszre. Sok ilyen dolog van: emésztési dolgok is, mindezt a pszichiátria tagadja, bár most újságban olvastam ezekről, persze nem orvosi szaklap. Ilyesmik is vannak, biza. Ha valaki érzékenyebb ember, az nem bűn. A pszichiátria kezelendőnek tartja a maga módján. Csak nem az a kiváltó oka.

Annyi gyógyszert vegyél be, amennyit felírtak, ne többet. Aztán meg majd járj utána a dolgaidnak. A kibeszélés, pszichológus jót tesz. Majd biztos találsz egy jót. Csak okosan! Előző vagyok.

2018. febr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attol meg h ismeros lenne a pszichologusod, nem mondhat senkinek semmit. Ot is ugyan ugy koti az orvosi titoktartast, mint barmelyik masik orvost.


A tuladagolas semmit sem old meg!

Es a gyogyszer alapbol sem tesz tul jot. Azok miatt vagy tompa. (Tudom mert en is szedtem.)

2018. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!