Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamolep gyógyszer csökkentés?...

Lamolep gyógyszer csökkentés? 75 mg lamolepet szedek bipolárisra másfél éve.

Figyelt kérdés
Az orvos nagyon gyógyszerpárti, én viszont szeretnék már leállni vele. Szerintetek ha 25 mg-os dózisokba csökkenteném, majd elhagynám, fokozatosan, több hónap alatt, az kivitelezhető?

2018. febr. 24. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Bipolárisként nem. Egy-két hónap, és full mániásként fogsz rohangálni lila hajjal vagy az ágyból sem kikelni a depresszió miatt. A bipoláris zavar nem múlik el... Sajnos.
2018. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, de nem voltam kellően pontos. A diagnózisom depresszió, ami kezelve lett, és átmenetileg néha átbillentem indokolatlanul jókedvűbe, hullámzott. De nem vagyok bipoláris "hivatalosan", a depresszió a betegségem.
2018. febr. 24. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:
csökkentsd le 50 mg-ra, nagyjából 1-2 hónapig szedd úgy, ha tényleg nem vagy rosszabbul, akkor mehetsz lentebb 25-re... ha a doki nem akarja engedni, akkor két dolgot tehetsz: a) csökkented titokban, b) elmész másik dokihoz, aki belemegy a tervedbe
2018. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bipolárisként szedek napi 200mg-ot. A terápiás adag is ennyi, 200-400mg. De volt, hogy 400mg-ot szedtem. A 75mg-ot szedd, hisz ez a betegség nem gyógyítható, csak szinten tartható, kezelhető, amihez kell a gyógyszer. Ráadásul a Lamolep talán a legjobb.
2018. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MIMI38 válasza:
Anélkül, hogy nem egyeztetsz az orvossal, ne változtass az adagon. Nagyon árnyaltak a határok a bipoláris depresszion belül is és NEM JÁTÉK a gyogyszer. Csak úgymond "elvből" mert ciki a gyogyszer, ne tedd le. Ha a doki gyogyszerpárti annak oka volt. Ha valaki cukorbeteg, gyógyszert szed, ha magas a vérnyomása, gyógyszert szed. Magyarországon rossz beidegződés, hogy pszichiátriai gyógyszert gáz szedni. Nem gáz. Az orvos tudja, ő tanulta. Én húsz éve bipoláris vagyok. Aktiv, teljes életem van. Színész vagyok, sikeres vagyok. Gyógyszer és a pszichiáterem nélkül már nem lennék.
2018. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
En abbahagytam minden atmenet nelkul, mert ugy ereztem h mar nem kell es azota nem tudok felkelni se. Manias fazis nem jott ki, de brutalis depresszio igen. Baromira vigyazzatok!!!
2018. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!