Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy megszállta az...

Lehetséges hogy megszállta az ördög?

Figyelt kérdés

Szögezzük le nem vagyok vallásos és nem is hiszek az ilyen dolgokban de szerintem erre már nincsen épp eszü magyarázat.

Egy pszichiátriai klinikán dolgozom és van egy betegünk kb 5 hónapja került hozzánk egy másik kórházból ahol szintén nem tudtak vele mit kezdeni.

Nem tudom hogy létezhet ilyen de akármilyen gyógyszert ha be adunk neki semmilyen vagy csak is negatív hatást produkál még a nyugtató rá is.Minden nap figyeljük kamerán föleg éjszaka.Minden éjszaka de most már nappal is.Elég sokszor vannak úgy mond rohamai ami abban merül ki hogy érthetetlenül olyan mintha nem is emberi nyelven lenne üvöltve fetreng a földön.Aztán persze nem emlékszik rá.Folyton kárt tesz egyenlőre még csak magaban minden tárgyal amit éppen talál.Minden egyes alkalommal azt mondja hogy ő kérte ezt tőlem.Nem tudunk vele mit kezdeni.Ki kötjük reggelre el oldotta magát fogalmunk sincs hogyan.Néha furcsán mozogva leginkább a fejét jobb irányba mozgatva vonaglik a földön ilyenkor rendszeresen fent vannak akadva a szemei.Mint említettem hiába adok be neki gyógyszert mintha be se adtam volna neki nem hagya abba ilyenkor általában furcsán hörögve veszi a levegőt.

Nem akarom el hinni de mi a franc lehet ez ?tényleg nem hisszük az ördögben meg az ehez hasonló dolgokban.



2018. febr. 24. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább csak rosszul reagál a szervezete a gyógyszerekre, biztos van ilyen sajnos. Amúgy a kezelőorvosát nem tudod megkérdezni, mi van vele pontosan?


Mondjuk én nem hiszek a megszállásban, de én úgy képzelem, hogy ha valaki meg lenne szállva, attól még lenyomná a nyugtató simán. Persze ez csak "képzelgés" a részemről... :)

2018. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Az ordog biztosan nem, ugyanis nem letezik.


Rossz a gyogyszer, ennyi. Nem minden mentalis betegsegre van sajnos gyogymod, van ahol vcsak a durva szedalas ad ideig-oraig megoldast. Aztan hozzaszokik a szervezete, es lehet emelni az adagot...

2018. febr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon szép kitalált kérdés így szombat estére. Elmondanád, hogy melyik intézetben vannak bekamerázva a szobák?
2018. febr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha be vannak kamerázva a szobák, akkor azokon nézzétek vissza, hogyan oldja el magát éjszaka!


Akármi is a beosztásod egy pszichiátriai klinikán, szerintem alapvető feltétel a helyesírás is.


Gondolom, nem csak egy takarító(nő) vagy ott, hiszen akkor nem írhatnál olyat, hogy "Nem tudunk vele mit kezdeni."

2018. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: ő adja be neki a gyógyszert, tehát ápoló
2018. febr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag rengeteg féle betegség jöhet szóba, a nyugtatók sem mindenkire ugyanúgy hatnak, főleg, ha egy ember régóta szed erős szereket, ugyanis a szervezete hozzászokik.


Vérvétel, vizeletteszt milyen gyakran van nála? Az nem lehetséges, hogy kábítószert vagy alkoholt csempész be? Ez is megváltoztathatja a gyógyszerek hatását az esetében. Sajnos még zártosztályra is be tud jutni ez-az, nyíltosztályról, látogatóktól, más betegeket látogatóitól stb.


Ha DID-s, az erős nyugtatók meglehet, csak a szétesésekben segítenek így rontják az állapotát. Csakis azért említem, mert a DID-t Magyarországon sok helyen nem ismerik el, mint betegséget, ezért nem is diagnosztizálják. Így pedig nem is kapják meg a betegek a megfelelő kezelést. Talán felülvizsgálatra kéne küldeni a betegségét illetően, hogy megkaphassa a megfelelő gyógyszereket?


Megjegyzem, a betegeket jópár éve illegális lekötözni. A szoba bekamerázására szintén illegális, emberi méltóságsértésnek minősül, ráadásul az intézményeknek erre biztosan nem lenne pénzük. A dolgozók saját kamerával intézkedhettek (ha a kérdés nem kamu). Valószínűleg nem félnek attól, hogy lebuknak vele és örökre eltiltják őket a munkájuktól és akár 2 év börtönbüntetést is kaphatnak, illetve, hogy egy beteg leszedi és összetöri a kamerájukat? :D

2018. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hozzáértő, de a kérdésfeltevés alapján őszintén remélem, hogy te sem pszichiátrián dolgozol, hanem valamilyen rokonod lehet beteg. Nyugtatók okozhatnak paradox reakciót(nyugtalanságot, alvászavart stb.), idős embereknél, alkoholfüggőknél. Nagymamám sem volt már agyilag teljesen rendben utolsó éveiben, Elenium altatótól egész éjszaka kiabált és mászkált, jobb volt, ha inkább magától aludt naponta pár órát. De akkoriban azt olvastam, hogy bizonyos antipszichotikumok jók lehetnek idős, demens emberek alvásproblémáira, ehhez pszichiáterrel kellene beszélni, hogy mit javasol.
2018. febr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik filmben láttad ezt?

Bekamerázott szoba egyik magyarországi intézményben sincs... Örülnek ha az alapvető eszközök megvannak nem még kamera stb. XD Ja és igen, a kamerán vissza lehetne nézni... Már ha igaz lenne a kérdés.

Nem kéne ilyen kitalációkkal rémísztgetni itt az amúgy is mentális zavarokkal küszködő embereket!!!

2018. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!