Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit javasoltok szorongás és...

Mit javasoltok szorongás és pánik ellen?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen minden miatt szorongok állandóan. Nem emlékszem mikor voltam utoljára nyugodt, mindig találok vmit,amin aggódnom kell, pedig előreláthatólag semmi rossz nem fog történni. Sokszor pánikolva kelek fel,zihálok,aggódom,hogy milyen nehéz feladat vár rám aznap, pedig valójában semmi miatt nem kéne aggódnom. Régebben sokat bántottak az iskolatársaim,emiatt ma már folyton attól félek, ki mit fog gondolni,hogy furcsán néznek rám. Nem bírom ha valaki beszól, vagy bunkón viselkedik velem, ilyen szituációk előttis mindig görcsöl a gyomrom. Sokszor hagyom ki a sulit emiatt,mert bepánikolok,hogy vajon ma ki hogyan fog cseszegetni. Ezen kívül még számos dolog okoz aggodalmat,mint pl a pénz, barátok,párkapcsolat és mindig egy egy terület kap nagyobb teret. Elegem van már,hogy mindig a rossz végkimenetelt keresem és azt,hogy mikor érhet bántódás. Nem tudom ez mennyire számít pszichológiai esetnek, de néha úgyérzem segítségre lenne szükségem,mert nem tudok felülkerekedni a szorongásomon. Nagyon megköszönném, ha adnátok tanácsokat,hogy tudnám ezt egyedül kezelni, esetleg megoldani. 19/L

2018. febr. 26. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Minél elöbb keress fel egy pszichológust,hidd el nem fogod megbánni.
2018. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia,nagyon átérzem és teljesen megértelek. 1 hónapja pontosan ugyanilyen voltam mint amit leírtál. Azóta 3szor voltam pszichológusnál és már a mások véleményével nem is törődöm, teljesen el tudom engedni. Még sokszor rágörcsölök a dolgokra de mások iy megjegyezték hogy mostanában mennyivel másabb vagyok mert nem állandóan feszengek meg idegeskedek valamin. Szerintem nem lenne rossz ha eljárnál egy pszichológushoz, hidd el nagyon sokat fog segíteni.
2018. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szorongásos pánikbetegség, ebben szenvedek én is. Mint ahogy előttem is írták, keress fel egy pszichológust, ő majd segít, hogy leküzdd ezt. Ne félj segítséget kérni.
2018. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyira fiatal vagy még!!Hallgass az előttem válaszolókra,kérj segítséget!!
2018. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj itt tájékozódni:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=BzRxdM-5MU0 Félelmeink és gátlásaink leküzdése

[link]

[link]

2018. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Nekem csak pszichológussal sikerült legyőznöm a szorongásomat, mert már a mindennapi eseményeket is befolyásolta, minden gondolatomat ez töltötte ki, és szó szerint belebetegedtem. A szorongás mellé megfelelési kényszer is társult (magamnak akartam megfelelni), ráadásul testi és lelki gondjaim is voltak, szóval már elég rosszul éreztem magam. Kb két és fél hónap alatt sikerült feloldani bennem minden rossz érzést/gátlást, és találtam új módszereket is (pl. stresszoldó színező), amivel tudom enyhíteni az állandó görcsölés, agyalás következményeit.


Eleinte azt hittem, hogy menni fog egyedül is, túlteszem magam rajta, de egyre rosszabbul lettem. Életem legjobb döntése volt, hogy elmentem az iskolapszichológushoz, nagyon sokat segített. Az a lényeg, hogy tudod, szeretnél kitörni ebből a helyzetből, merj segítséget kérni. Sokkal jobb lesz utána. Ha pedig szeretsz kreatív lenni, akkor próbáld meg a színezőt. :) Órákra kikapcsolja az agyam, és pont erre van szükségem, egy menedékre.


L/19

2018. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok


Még annyit szeretnék mondani, hogy szerintem az is nagyon fontos, hogy legyen elérhető/megvalósítható céljaid, amik minden nap motiválnak arra, hogy felkelj az ágyból, hogy tudd, most tehetsz azért, hogy jobb legyen a jövőben. Nekem ez is nagyon sokat segített, ha nem tudnám, hogy mit fogok tanulni ősztől az egyetemen, akkor nem tudom, hogy szenvedném végig az érettségit. Motivációval is nehéz, nemhogy anélkül.

2018. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*legyenek
2018. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!