Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezdjek el újra rendsze...

Hogyan kezdjek el újra rendszeresen könyveket olvasni? Hogy legyen türelmem a hosszabb írásokhoz, könyvekhez?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban és még főiskolán is sokat olvastam hagyományos, nyomtatott könyveket. Szinte faltam azokat. Most is vannak olyan könyvek, amelyek érdekelnek a leírásuk alapján, de néhány perc (8-10 perc max.) után nem bírok olvasni. Nincs türelmem a hagyományos könyvek olvasásához.

Neten, tableten, könyvolvasón sincs türelmem könyvet (hosszabb terjedelmű szöveget) olvasni. Én ezt a rossz irányú változást a digitális kütyüknek és az azokon küldhető RÖVID üzeneteknek, illetve a netes blogoknak (ahol vannak linkek, képek, stb.) tudom be.

Hogyan kezdhetnék el újra valóban olvasni hosszabb terjedelmű műveket, könyveket, regényeket?


30+



2018. márc. 1. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok, mint te (csak 40+). Azt vettem észre, hogy csak szabadság alatt vagyok képes az ilyen típusú koncentrálásra. Ezért év közben csak gyűjtöm a könyveket, amik érdekelnek, és amikor elmegyünk szabadságra, "felfalom" az összeset.

Nekem szükségem van teljes csendre a környezetemben, hogy olvasni tudjak. Tömegközlekedésen képtelen vagyok, otthon sem lehet, mert a szomszéd gyerekei vagy az utcáról beszűrődő zajok mindig kizökkentenek.

2018. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretek olvasni, egy időben hetente elolvastam vagy 5 könyvet, de mostanában a suli miatt semmi időm, energiám rá, pedig engem csak ez tud kikapcsolni.


Nekem akkor megy igazán az olvasás, ha egy történet nagyon felkeltette az érdeklődésem, vagy épp kötelező elolvasni, de az tud igazán motiválni, ha csak arra tudsz gondolni, hogy mikor olvashatsz már újra. :)

2018. márc. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kitűzni egy olyan célt például, hogy este lefekvés előtt már nem nyomkodod a telefonodat, hanem legalább fél órát olvasol. Először baromi nehéz kibírni, én is eleinte két mondat elolvasását követően már nyúlkáltam a telefon után, de rájöttem, hogy nem maradok le semmiről. Sőt, ha egy könyv megfog, akkor fél óra után nem fogod tudni letenni :)

Mindenképpen tudatosan kell! Kizárni minden mást és a könyvre koncentrálni. El kell határozni, hogy nem telefonozol, hanem olvasol. Menni fog, hidd el :)

2018. márc. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a rendszeresség lehetne a megoldás. Legyen akkor csak 10 perc, de ezt minden nap. Ez nem menne?
2018. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Flagstaff ***** válasza:
Én tavalyelőtt vettem észre, hogy szinte semmit nem olvasok már, csak rövid netes híreket. Elhatároztam, hogy 2017-ben el fogok olvasni 30 könyvet, és csináltam egy füzetet, amibe felírom, hogy mit olvastam el, miről szólt, honnan van, (könyvtárból, ajándékba kaptam, valaki kölcsönadta, stb.) ilyesmiket. Eleinte nagyon nyögvenyelősen ment, elolvastam kábé két könyvet három hónap alatt, de lassan megint belendültem, és bár tavaly nem lett meg a 30, (27 lett a vége,) idén már vagy 8-9-nél tartok. Nem mind hosszú, vastag könyv, mert van köztük százötven-kétszáz oldalas is, de könyv. Szóval célkitűzés, megvalósítási terv, visszacsatolás...! Hajrá!
2018. márc. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!