Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék ezen javítani?

Hogyan tudnék ezen javítani?

Figyelt kérdés

Nem tudok szóban felelni.Félek,izzadok,hányingerem van,gyorsan ver a szívem és van hogy szédülök is.Szeretném ezt leküzdeni,mert nagyon zavaró,hogy tudom az anyagot és mégsem tudom elmondani :/ Nyáron szeretnék nyelvvizsgát szerezni,de ugye ott is angolul kell beszélni + különbözeti vizsgát is tennem kell majd,mivel átszeretnék menni egy másik osztályba és ott is beszélgetnem kell majd egy lektorral (angolul)


Hogyan javíthatok ezen ? Gondoltam rá,hogy gyakorlok,de nincs kivel,mert hát nem szólíthatok le csak úgy valakit az utcán :D Általánosban is volt ilyen beszélgessünk angolul,de ott is nagyon izgultam,pedig ismertem a tanárt :/ Egy ismeretlennel meg még rosszabb,főleg ha tétje is van a dolognak.


15L



2018. márc. 7. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Tükör előtt is gyakorolhatsz, jobb, mint a semmi.

ha más helyzetekben is szorongsz, esetleg felkeresheted a sulipszichológust

Nekem az szokott segíteni, hogy ha kényelmetlenül érzem magam egy szituációban, akkor keresem az ilyen helyzeteket, ahol aztán eleinte MINDIG pocsékul érzem magam, de egy idő után belejövök

2018. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt csak megerősíteni tudom. Azokba a szituációkba kell fejest ugrani, amelyektől félsz. Persze, ez nem könnyű, de ha túl vagy rajta, akkorát fog nőni az önbizalmad, hogy magad is meg fogsz lepődni.


A kritikus helyzetek szándékos kerülése nem járható út. Már csak azért sem, mert az élet millió meg egy területén szembesülsz valami ismeretlennel, amitől félsz. Szembe kell nézni a félelmeddel. Először csak apránként, óvatosan. Jó, ha van egy mentor, aki ebben partner tud lenni, és vezet. Elsőként a tanárodnak négyszemközt elmondani ezt a problémát, és ha normális pedagógus, akkor segíteni fog ezt leküzdeni. Tulajdonképpen ezért tartjuk a tanárokat.


Harmincévesen és negyvenévesen is új meg új kihívásokkal kell majd szembenézni. Aki korábban szembenézet, az nagy önbizalomra tett szert, és a további kihívások már nem rengetik meg annyira, mint a korábbiak.

2018. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én színjátszózni kezdtem el mikor elkezdtem a gimit és még most is csinálom, bár egyetemista vagyok. Szerintem nekem sokat segitet a szóbeli feleléseknél. Talán még az tudna segíteni, hogy megkéred a tanárodat hogy segítsen benne. Ha többször felelsz szóban akkor idővel megszokod és tudsz majd rendesen cselekedni. Muszáj ezt jól megtanulod még most mert érettségin és nyelvvizsgán is van szóbeli!
2018. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!