Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rendszeresen visszatérő...

Rendszeresen visszatérő rémmaim vannak. Hogyan szabadulhatnék meg tőlük?

Figyelt kérdés

Kb havonta 2-3-szor álmodom azt, hogy üldöznek különböző szituációkban. Folyton menekülök, de sisem tudom lerázni. Még sosem haltam meg, de volt, hogy arra keltem, hogy sarokba szorítottak. Tudom, hogy ennek valami jelentése van, de nem tudom mi lehet, vagy hogy szabadulhatnék meg tőle.

Úgy tudom pszichológus segíthet, de államiban nem hiszek, hogy foglalkoznának velem, magánban meg lenne vagy 50 ezer ft egy pár alkalmom. Mit tanácsoltok mit tehetnék, kihez fordulhatnék?



2018. márc. 7. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyógynövényeket és relaxációt, valamint idegre ható komplex vitamin készítményt ajánlok neked.
2018. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az álomfejtés szerintem hülyeség, viszont az lehet, hogy valóban "üldöznek" vagy üldözésként élsz meg valamit, és ez így jön ki álmodban.


Tini koromban nekem is voltak "rémálmaim" elég gyakran, de kifejlesztettem egy trükköt: ezekre csak rögtön ébredés után emlékszik az ember, és ha gondolkodik rajta (pl. a részletek újra átélésével vagy elemzésével), és/vagy ha elmeséli valakinek, akkor ezek megerősödnek. Szóval nem szabad ezt csinálni. Eleinte nem volt könnyű nem elidőzni az agyamban még homályosan ott lévő képeken, ill. lestoppolni ezeket a "betöréseket", de egy kis gyakorlással megy a dolog. Szóval ahányszor előjön, annyiszor kell leállítani.


Szerencsére már évek óta alig-alig álmodom (igazából igen, csak nem is emlékszem rájuk ébredés után), és nagyon ritkán fordul elő, hogy úgy ébredek, hogy valami rosszat álmodtam. De a trükk még mindig működik: nem rágondolni, nem megerősíteni. Az utóbbi kb. 4 évben összesen három rossz álmomra emlékszem, amiket mind el is meséltem másoknak, a többit sikerült likvidálni. :)

2018. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az álmok szimbolikus jelentésűek. Eredete lehet egy szigorú szülő, iskolai piszkálódás, szexuális támadás, gyakorlatilag bármi hasonló. Mélylélektani terápiára kiképzett pszichológusnál feldolgozhatod.
2018. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ne aludj soha többet
2018. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!