Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tömegtől való félelemre...

Kecskebéka111 kérdése:

Tömegtől való félelemre valami gyógymód?

Figyelt kérdés

Sziasztok! első sorban kezdeném azzal hogy szerintem ez nem vészes eset.

Annyi hogy amikor egy boltba bemegyek, még semmi baj nincs, amikor a sorban állok, valamiért úgy érzem, mintha engem nézne pár ember, és piacon is ugyanúgy amikor sétálgatok, akkor úgy érzem mintha néznének emberek, és ettől rossz a közérzetem.

Volt egy olyan korszakom amikor egyáltalán nem jártam el sehová úgy 5. osztálytól 10.-ik kb. mindig itthon voltam, és szerintem emiatt alakulhatott ki egy kis félelem a tömegtől.

Nem merek elmenni szórakozó helyekre, ahová a korosztályom jár, és emiatt azt hiszik az emberek hogy teljesen antiszociális vagyok, amivel valamilyen szinten talán egyet is tudok érteni, hiszen nekem is ez jönne le, ha mással lenne ez. Viszont egy olyan helyre ahol vannak 10-20an egy házibuliban mondjuk, egy baráti társasággal, akkor ott teljesen rendben van minden, és semmi szorongást nem érzek.

Konditerembe is szoktam járni, hogy növeljem az önbizalmam valamilyen szinten, és 6 hónapja járok, de nem változott semmit a dolog, sőt amikor a konditeremben vannak 15-nél többen, akkor már be sem megyek inkább.

Azért szeretném legyőzni ezt a félelmet, mert van egy lány, aki tetszik, viszont ő eljár ilyen bulikba meg eljár helyekre szórakozni alkalmanként, és már hívtak engem is, de nem tudok egyszerűen elmenni, mert félek, és inkább kitalálok valami okot, hogy ne kelljen mennem.

Valahogyan valamilyen módszerrel lehet ezellen tenni? Valami vitaminok szedése, vagy valami pszichés módszerrel?

17/F



2018. márc. 16. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:
És akkor mivan ha néznek? Az idióták mindenkit megbámulnak. Ha belépsz egy orvosi rendelőbe, mindenki aki ott ül elkezd méregetni. Iszonyat bosszantó. De ezeknek mindnek bele kell bámulni az arcába és abbahagyja. Ebből ne csinálj lelkiismereti kérdést/problémát.
2018. márc. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jó úton haladsz. Mindenki fél valamitől csak nem tudsz róla. Nem az a bátor ember aki nem fél hanem aki annak ellenére is megcsinálja amit akar. Meg kéne próbálnod elmenni olyan helyre ahol félnél. Esetleg ha beavatod egy barátodat könnyebb lenne. Pár alkalom után lehet el is múlna a félelmed. De ha ki sem próbálod nem adsz esélyt magadnak meg a lánynak sem.
2018. márc. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!